Jak to działa?

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Nie emitują spalin, są ciche, mają niskie koszty eksploatacji. Można je ładować w domu, z sieci – ale wtedy trwa to ok. 8h, albo w specjalnej szybkiej ładowarce. Na stacji GreenWay odbywa się to szybko: miejski samochód elektryczny w 30 minut odzyskuje 80% stanu baterii.

GreenWay oferuje:

  • ekosystem ładowania: aplikację służącą do płacenia za ładowanie i pokazującą najbliższą ładowarkę, sieć stacji ładowania, wsparcie;
  • ładowarki co 85 kilometrów: stacje, w których można szybko naładować auto będą zlokalizowane tak gęsto przy głównych trasach, by można było dojechać od jednej do drugiej po 30 min ładowania
  • uniwersalny system: ładowarki GreenWaya obsługują auta elektryczne wszystkich marek: Nissana, BMW, Tesli…
  • do końca roku ładujesz za darmo!

Jak naładować auto?

Stacja ładowania to słupek o wysokości 2 metrów oraz głębokości i szerokości 70 cm. Przylegają do niego dwa miejsca parkingowe, zarezerwowane tylko dla ładujących się aut elektrycznych.

Ładowanie pojazdu jest bardzo proste:

  1. Kierowca parkuje samochód na jednym z miejsc bezpośrednio przyległych do słupka.
  2. Następnie przykłada specjalną kartę GreenWay do czytnika lub wprowadza swój login w terminalu. Jeżeli Kierowca nie jest zarejestrowany w sieci GreenWay, może skorzystać ze słupka płacąc kartą kredytową.
  3. Wybiera odpowiednią dla swego pojazdu wtyczkę i podłącza ją do gniazda w samochodzie.
  4. Ładowanie rozpocznie się automatycznie. Czas ładowania zależy od pojemności baterii, stopnia jej rozładowania i wybranego złącza. Średnio to ok. 30 minut.
  5. Po naładowaniu, wystarczy odłączyć kabel od gniazda i odwiesić go na słupku, wsiąść do samochodu elektrycznego i ruszyć w dalszą podróż – oczywiście nie zostawiając za sobą żadnych spalin.

Za pomocą naszej aplikacji - dostępnej również przez telefon komórkowy - Kierowcy będą mogli wcześniej całą podróż zaplanować, w tym zarezerwować możliwość ładowania w poszczególnych punktach. W przypadku przekroczenia granic Polski, dzięki porozumieniom roamingowym zapewnimy naszym Kierowcom możliwość bezproblemowego ładowania swoich samochodów również w innych krajach.

charger

charger with kid

charging car