Sieć GreenWay

Istniejące stacje szybkiego ładowania GreenWay są dogodnie zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lub wzdłuż głównych polskich korytarzy transportowych. W każdej lokalizacji znajdziesz udogodnienia pozwalające zagospodarować czas przeznaczony na ładowanie. Wraz z postępem instalacji, dystans nie będzie już problemem, a podróż samochodem elektrycznym stanie się możliwa.

Dowiedz się, jak prosto naładować samochód na stacji GreenWay.


Działające stacje

icon - darkgreen circleStacje Greenwayicon - blue2Stacje partnerskie Greenway dostępne dla użytkownikówicon - silverStacja niesprawna

Planowane instalacje stacji do  2019 r.

icon - light greenInstalacja w I kw. 2018icon - blueInstalacja w II kw. 2018 icon - blueInstalacja w II. półroczu 2018 r.icon - yellowStacja przed odbiorem technicznymicon-violet-transparentInstalacja w 2019 r.

Sieć GreenWay

Elektromobilność stała się faktem. Według Ministerstwa Energii do 2025 roku po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych. Taki fakt niezmiernie cieszy, ponieważ pojazdy elektryczne są ciche, tanie w eksploatacji i nie emitują spalin, co dla środowiska ma ogromne znaczenie. Wciąż jednak mają stosunkowo niewielki zasięg i wymagają częstego ładowania, zatem wraz ze wzrostem ich popularności rośnie potrzeba zapewnienia łatwego dostępu do ładowarek w przydomowych stacjach oraz w punktach przy trasach.
 
Sieć Greenway stawia na przyszłość i samochody elektryczne, oferując rozbudowaną, ogólnopolską sieć stacji szybkiego ładowania.
 
Sieć ładowania samochodów elektrycznych GreenWay to:
dostępność przez całą dobę
stacje ładowania co 85 – 100 kilometrów, nie musisz się więc martwić, jeśli wyruszasz w dłuższą trasę
obsługa wszystkich ogólnodostępnych standardów ładowania, dzięki czemu naładujesz samochody wszystkich marek
szybki czas ładowania, w praktyce w maksymalnie 30 minut osiągniesz 80% stanu baterii miejskiego samochodu elektrycznego
prosta i funkcjonalna aplikacja, dzięki której znajdziesz najbliższą stację nawet za granicą i zapłacisz wygodnie za ładowanie

Ponad 200 stacji ładowania samochodów w sieci GreenWay

Do 2020 roku spółka GreenWay Polska planuje instalacje 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych, w tym 10 ultraszybkich i 135 szybkich. W miejscach o zwiększonym zapotrzebowaniu na usługi ładowania zostaną zainstalowane magazyny energii, które skrócą czas oczekiwania na ładowanie, a także zmniejszą obciążenie sieci energetycznej w godzinach szczytu.

Dogodne lokalizacje

 
Obecne lokalizacje oraz te planowane możesz sprawdzić na mapie stacji ładowań poniżej.
Stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay są zlokalizowane przy największych polskich korytarzach transportowych –autostradach, drogach ekspresowych i szybkiego ruchu. Między stacjami jest zachowany dystans maksymalnie 85 - 100 kilometrów – wszystko po to, abyś nawet samochodem z niewielką baterią mógł dojechać do następnego przystanku na jednym ładowaniu. W efekcie gdziekolwiek się wybierasz, bez problemu odnajdziesz punkt, w którym szybko i dogodnie podładujesz samochód elektryczny. Dzięki temu każdy dystans będzie do osiągnięcia!

Wygodna aplikacja do planowania podróży

Udostępniamy prostą w obsłudze aplikację, która pomoże Ci zaplanować podróż. Wygodnie sprawdzisz stacje szybkiego ładowania na wybranej trasie, a dzięki porozumieniom roamingowym nie musisz się martwić o ładowanie samochodu nawet w innych krajach.

Krótki czas ładowania baterii

Proces ładowania samochodów elektrycznych w praktyce trwa dłużej niż standardowe tankowanie samochodów – i to jest fakt. Jednak można ten czas przyspieszyć, dzięki szybkim ładowarkom GreenWay, które umożliwiają naładowanie baterii o pojemności 20-40 kWh do 80% średnio w ciągu 10-20 minut! Dzięki nawet tak krótkiemu czasowi ładowania będziesz mógł pokonać kolejne 100, a nawet 180 kilometrów bez żadnych obaw.

Uniwersalne ładowarki do każdego samochodu

Wszystkie ładowarki GreenWay wyposażone są w trzy najpopularniejsze złącza dla samochodów elektrycznych zgodne z ogólnodostępnymi standardami szybkiego ładowania: CHAdeMO, CCS oraz AC Type 2. Dwa pierwsze to standardy szybkiego ładowania za pomocą prądu stałego, a ostatni to ładowanie prądem zmiennym przeznaczone do pojazdów, które nie mogą być ładowane szybko. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele wszystkich marek samochodów mogą korzystać z sieci GreenWay, ponieważ nie ma problemu kompatybilnością ładowarki.
 
GreenWay to sieć szybkich stacji ładowania, która nie tylko ułatwia podróżowanie i pokonywanie długich dystansów, ale przyczynia się do wzrostu popularności i rozwoju elektromobilności w Polsce. Otwieramy polskie drogi kierowcom, aby wspólnie z nimi osiągnąć cel, jakim jest milion elektrycznych aut na polskich drogach do 2025 roku.