GreenWay Polska Sp. z o.o., Aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia 81-451
Wsparcie techniczne: +48 58 325 10 77 [email protected]
x

Nowa ładowarka Greenway Infrastructure Poland stanęła we Centrum Franowo przy ulicy Szwedzkiej 6A w Poznaniu. To już czwarta stacja Greenway w Polsce. Oddana właśnie do użytku ładowarka jest częścią powstającej sieci blisko 200 stacji ładowania pojazdów elektrycznych, która ma zmienić podejście do elektromobilności w naszym kraju.

Nowa stacja zainstalowana w Poznaniu to szybka ładowarka firmy Delta, która umożliwia jednoczesne podłączenie czterech pojazdów, w tym dwa z nich równocześnie mogą ładować się przy wykorzystaniu prądu stałego, a więc szybko (z mocą do 50 kW na stanowisku każdy). Dzięki nowoczesnej infrastrukturze naładowanie baterii (pojemności 20 do 40 kW) do optymalnych 80 procent, zajmuje średnio 20 do 40 minut. Pozwala to na przejechanie ok. 100 – 180 km.

– Na naszej mapie przybywa kolejne miejsce dla kierowców aut elektrycznych – mówi Rafał Czyżewski z Greenway Infrastructure Poland – Budowana przez nas sieć blisko 200 szybkich stacji ładowania sprawi, że zwłaszcza przemieszczanie się samochodem elektrycznym na długim dystansie będzie dużo łatwiejsze niż obecnie i nie będzie wymagać skomplikowanego planowania. Lokalizacja stacji ładowania we Franowie to kolejna dobra wiadomość dla kierowców elektryków.

– Zawsze jesteśmy otwarci na nowe technologie – dodaje Andrzej Smejda z IKEA Centres – i zawsze stawiamy na ekologię. Ta nowoczesna stacja ładowania zlokalizowana w naszym obiekcie jest tego najlepszym przykładem. Bardzo cieszymy się z tego, że Centrum Franowo stało się ważnym elementem powstającej sieci ładowania pojazdów elektrycznych, a także, że dzięki wspieraniu elektromobilności przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczeń emitowanych przez samochody spalinowe a dzięki temu do poprawy jakości powietrza w Polskich miastach.

Cała planowana sieć stacji ładowania Greenway Infrastructure w Polsce ma powstać do połowy
2020 roku. Rozmieszczenie poszczególnych stacji, a także postępy prac można śledzić na stronie internetowej, gdzie znajduje się aktualizowana na bieżąco mapa z dokładnymi lokalizacjami poszczególnych punktów.

 

Zdjęcia do pobrania: https://spaces.hightail.com/space/YGiHelcv6P

 

Projekt ten jest współfinansowany w ramach instrumentu Łącząc Europę Agencji Wykonawczej ds. Innowacji i Sieci Unii Europejskiej. Ładowarki i inne urządzenia będą teraz stanowić część sieci GreenWay, największej sieci ładowania w Europie Środkowej i Wschodniej.