GreenWay Polska Sp. z o.o., Aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia 81-451
Wsparcie techniczne: +48 58 325 10 77 [email protected]
x

Na zarządzanym przez Interparking Polska parkingu przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu GreenWay Polska zainstaluje 18 punktów ładowania dla samochodów elektrycznych. Współpraca GreenWay Polska z Interparking zakłada poszerzanie współpracy w zakresie kompleksowej budowy infrastruktury ładowania w kolejnych lokalizacjach.

Do końca roku GreenWay Polska odda do użytku 9 ładowarek Wallbox DUO 2×22 kW zainstalowanych na terenie parkingu wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki.  Punkty ładowania zostaną włączone do ogólnodostępnej sieci ładowania GreenWay. Łącznie z funkcjonującą już  w tej lokalizacji ładowarką Ensto 2×22, kierowcy elektryków będą mieli do swojej dyspozycji 20 punktów ładowania o mocy do 22 kW każdy.

Inwestycje w elektromobilność to często projekty bardzo złożone i wymagają kompleksowego podejścia po stronie wykonawcy – mówi Aleksander Czapczyk, Dyrektor Działu Sprzedaży  GreenWay Polska. – W ramach finansowanej przez Interparking Polska inwestycji przy Narodowym Forum Muzyki dostarczymy ładowarki, zainstalujemy je i zajmujemy się stroną formalną przedsięwzięcia.

Grupa Interparking jest międzynarodowym inwestorem i zarządcą parkingów obecnym w dziewięciu krajach w Europie. W Polsce firma zarządza łącznie 39 parkingami m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku czy w Krakowie. Przedstawiciele GreenWay Polska i Interparking Polska analizują możliwości współpracy przy kompleksowej budowie infrastruktury ładowania na pozostałych lokalizacjach zarządzanych przez Interparking.

Interparking Polska już od kilku lat  wspiera rozwój odnawialnej energii elektrycznej- mówi Robert Falęcki, CEO Interparking Polska – W latach 2018-2019 na parkingach przy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku uruchomiliśmy panele fotowoltaiczne oraz łącznie 12 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Na parkingu w Balicach w najbliższej przyszłości zbudujemy stację fotowoltaiczną oraz 4 stacje ładowania samochodów elektrycznych. Co więcej, dbając o środowisko, zakupiliśmy  samochody elektryczne do przewozu naszych Klientów oraz do obsługi dla naszych pracowników serwisu technicznego