GreenWay Polska Sp. z o.o., Aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia 81-451
Wsparcie techniczne: +48 58 325 10 77 [email protected]
x

GreenWay będzie zarządzał stacją ładowania samochodów w “zielonym” sklepie Żabki – innowacyjnym, zasilanym całkowicie zieloną energią obiekcie przy ul. Lewandów w Warszawie. W otwartym w ubiegłym roku sklepie sieć Żabka testuje ekologiczne rozwiązania i innowacje technologiczne. Z należącej do Żabki, zarządzanej przez GreenWay ładowarki popłynie energia pochodząca z fotowoltaiki i farm wiatrowych. 

Włączenie stacji przy ekologicznej “Żabce” do sieci GreenWay nastąpiło 10 czerwca. Urządzenie dysponuje dwoma punktami ładowania o mocy 11kW i może ładować dwa auta jednocześnie. Stacja jest ogólnodostępna i mogą z niej korzystać kierowcy elektryków zarejestrowani w sieci GreenWay. W ramach dedykowanej biznesowi usługi Opero, GreenWay zajmie się m.in. obsługą techniczną urządzenia i jego serwisem oraz obsłuży proces płatności za usługę ładowania. 

Model, w którym obsługujemy kompleksowo właścicieli ładowarek i włączamy ich urządzenia do naszej sieci jest w naszej współpracy z biznesem coraz bardziej popularny – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – W ten sposób nasza sieć ładowania rośnie, a nasi klienci biznesowi nie muszą się zajmować utrzymaniem urządzeń i płatnościami w przypadku, gdy chcą, by ich ładowarki generowały dodatkowy zysk. 

Swój innowacyjny sklep w Warszawie Żabka otworzyła pod koniec ubiegłego roku. W obiekcie i jego otoczeniu zastosowano około 20 różnorodnych rozwiązań proekologicznych. To między innymi innowacje takie jak podłoga kinetyczna czy szyby z kropkami kwantowymi pozyskujące energię z promieni słonecznych.

Współpraca z Greenway Polska, firmą słynącą nie tylko z nowoczesnej i  rozbudowanej infrastruktury, ale też z bardzo dobrą obsługi klienta idealnie wpisuje się w nasze założenia, w których kluczową rolę pełnią:  wygoda klienta, nowoczesne rozwiązania, ochrona środowiska – komentuje Sebastian Batorski, Manager Działu ds. Energii Żabki.