GreenWay Polska Sp. z o.o., Aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia 81-451
Wsparcie techniczne: +48 58 325 10 77 [email protected]
x

Nowy hub ładowania GreenWay w Dyskoncie Paliwowym Citronex

GreenWay Polska uruchomił kolejny hub ładowania aut elektrycznych. Wielostanowiskowa stacja znajduje się na terenie Dyskontu Paliwowego Citronex w Kątach Wrocławskich i umożliwia ładowanie 4 samochodów elektrycznych w tym samym czasie. To już drugi, obok zlokalizowanego w Galerii Młociny, hub ładowania w sieci GreenWay w Polsce.

Uruchomiony w Kątach Wrocławskich hub składa się z 4 stacji ładowania DC, w tym jednej, która ładuje baterie elektryków z mocą 150 kW na złączu CCS, a  pozostałe trzy ładują z mocą 50 kW (na złączach CCS i Chademo). W tym samym czasie z usługi ładowania w ramach hub-u mogą korzystać 4 pojazdy.

Huby ładowania to sprawdzone rozwiązanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą podróżnych – komentuje Rafał Czyżewski z GreenWay Polska. – W tej konkretnej lokalizacji kierowcy mogą coś zjeść, zrobić zakupy, wziąć prysznic, a w tym czasie naładować auto. To duże ułatwienie dla osób podróżujących elektrykami.

Dyskont Paliwowy w Kątach Wrocławskich to jeden z 7 znajdujących się w Polsce obiektów, których celem jest nie tylko umożliwienie kierowcom samochodów tankowania i samochodów, ale także ich kompleksowa obsługa  poprzez zapewnienie szerokiej gamy usług oferty pozapaliwowej.

Uruchomienie nowego hubu ładowania aut elektrycznych na stacji Dyskont Paliwowy Kąty Wrocławskie, postrzegamy jako konieczne dopełnianie oferty produktów i usług skierowanej do podróżnych – komentuje Krzysztof Sobczuk, dyrektor sprzedaży i marketingu Citronex. – To kolejna i nie ostatnia wspólna inwestycja ułatwiająca podróż w ekologiczny sposób.

Wszystkie zainstalowane w nowym hubie GreenWay ładowarki mają moc nominalną 150 kW. Aktualnie, jednak, ze względu na ograniczoną moc dostępnego  przyłącza energetycznego,  tylko jedna z nich będzie funkcjonować z pełną mocą. Pozostałe 3 zostały skonfigurowane do pracy z mocą 50kW, co jest jednak rozwiązaniem tymczasowym.

W ciągu najbliższych miesięcy wyposażymy hub w dodatkowe rozwiązania, które umożliwią nam podniesienie mocy pozostałych stacji tak, by każda z nich ładowała z mocą 150 kW– dodaje Rafał Czyżewski.