Jak zarejestrować się w sieci GreenWay?

13.06.2019

Możliwość korzystania ze stacji ładowania daje rejestracja w sieci GreenWay. Jak przebiega rejestracja w GreenWay? Jak skorzystać z ładowarki już po rejestracji? Tu odpowiadamy na te i kilka innych podstawowych pytań. By cieszyć się jazdą elektrykiem, wystarczy kilka prostych czynności.

jak zerejestrować się w GreenWay

Rejestracja w GreenWay – to proste

Nie trzeba żadnych specjalnych umiejętności, by rejestracja w GreenWay przebiegła sprawnie. Wchodzimy na stronę firmy i klikamy „Zarejestruj się”. Można wybrać rejestrację dla ładowania jednorazowego lub (bardziej praktyczną) rejestrację klienta dla ładowania wielokrotnego. Można przy tym zarejestrować się jako klient indywidualny lub jako firma.

Ja skorzystam z ładowania tylko raz

Przy rejestracji do ładowania jednorazowego wypełniamy formularz swoimi danymi i ustalamy jednorazowe hasło, które będzie ważne przez 60 minut. W tym czasie możemy skorzystać z ładowarki. W trakcie rejestracji należy podać dane karty płatniczej lub kredytowej, z której zostanie pobrane 50 zł zaliczki na poczet płatności. I można przystąpić do ładowania za pomocą Portalu Kierowcy. Różnica między zaliczką a rzeczywistym kosztem sesji zostanie rozliczona po jej zakończeniu.

A jeśli wybiorę ładowanie wielkokrotne?

Rejestracja w GreenWay dla ładowania wielokrotnego oszczędza czas i pieniądze. W tym wypadku wystarczy zarejestrować się tylko raz. Tu też podajemy dane karty kredytowej, ale nie wiąże się to z żadną stałą opłatą. Płacimy tylko wtedy, gdy korzystamy z ładowania. Potem, aby z ładowarki skorzystać, procedury rejestracyjnej nie trzeba powtarzać, nawet jeśli przez długi czas nie będziemy korzystać z usług firmy. Po zarejestrowaniu otrzymamy kartę (lub brelok) ułatwiające autoryzację. Taki nośnik, wykorzystujący technologię RFID, pozwoli na uruchamianie i zatrzymywanie ładowania w każdym czasie i miejscu, bez potrzeby ponownej rejestracji czy innych formalności. Dodatkowo stawki za ładowanie dla wybierających opcję ładowania wielokrotnego są niższe na start, a dla jeżdżących dużo jest możliwość wybierania spośród kilku planów cenowych, które pozwolą oszczędzić.

Jak przebiega proces rejestracji?

Podajemy swoje dane osobowe, adres i kontakt. Ponieważ GreenWay udostępnia różne metody autoryzacji – wybieramy jedną z nich: za pomocą breloka, karty lub Portalu Kierowcy. Sami ustanawiamy hasło do przeszłego logowania do systemu. W kolejnym kroku mamy możliwość podania modelu samochodu. Warto wybrać tę opcję, gdyż ułatwi nam ona późniejsze korzystanie z ładowania – pozwoli np. podczas wyszukiwania wskazać odpowiedni dla naszego modelu samochodu typ przewodu. Obok wybieramy jeden z planów cenowych. Oczywiście mamy możliwość wcześniejszego zobaczenia cennika pod linkiem.

Ostatnim krokiem rejestracji jest podanie numeru karty płatniczej i akceptacja niezbędnych zgód regulaminowych. Z karty w celu weryfikacji pobrana zostanie kwota 1 zł, która zostanie zwrócona maksymalnie w ciągu kilku dni.

Autoryzacja sesji ładowania

GreenWay oferuje nam różne metody autoryzacji. Rejestracja w GreenWay pozwala na wskazanie, czy chcemy otrzymać kartę, brelok, czy wystarczy nam autoryzacja przy pomocy Portalu Kierowcy. Warto tu zaznaczyć, że korzystanie z nośnika RFID jest po prostu wygodne. Taka karta czy brelok mają numery identyfikujące klienta i umożliwiają łatwe rozpoczęcie i przeprowadzenie ładowania. Jak je otrzymać? Wysyłane są pocztą w ciągu 3 dni roboczych od daty rejestracji na adres wskazany w formularzu.

Zarejestrowany klient może też korzystać z ładowarek za pośrednictwem Portalu Kierowcy. Wymaga to posiadania urządzenia (np. telefonu) umożliwiającego dostęp do internetu. Na stronie Portalu Kierowcy logujemy się danymi ustalonymi podczas rejestracji w GreenWay (email i własne hasło), sprawdzamy dostępne ładowarki i przewody oraz uruchamiamy i przeprowadzamy ładowanie.

Jak skorzystać z ładowarki?

Gdy rejestracja w GreenWay jest za nami, gdy wiemy już, jak się autoryzować, czas na ładowanie. Jeśli szukamy konkretnego typu złącza, Portal Kierowcy z wykorzystaniem funkcji wyszukiwania podpowie nam, gdzie znajdziemy stację z odpowiednim przewodem. Należy wpiąć do samochodu odpowiedni kabel. Gdy kabel jest już wpięty, korzystamy z narzędzia autoryzacyjnego. Kartę czy brelok przykładamy do czytnika ładowarki, co uruchamia ładowanie. Inicjację tego procesu możemy również wykonać przez Portal Kierowcy, aczkolwiek wówczas najpierw musimy wybrać odpowiedni przewód w aplikacji, a dopiero potem podłączyć go do pojazdu.

Rozliczenie nie musi nas martwić. Będzie to automatyczna płatność bezgotówkowa.


Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x