Mam elektryka. I co teraz? Część I

12.05.2022

Nietrudno zauważyć, że naszych ulicach elektryków jest coraz więcej, a grono ich zadowolonych użytkowników rośnie. Zadowolonych, bo jak dowiadujemy się na przykład z badań PSPA, 97 proc z nich nie zamierza zamienić swojego EV na auto spalinowe. Czy aby dołączyć do tej grupy, wystarczy po prostu mieć do swej dyspozycji samochód elektryczny? Raczej tak, choć tych zupełnie “zielonych” fanów zielonej motoryzacji czeka kilka niespodzianek.

Wielu elektromobilnych to już weterani. Ale przecież do społeczności GreenWay dołączają wciąż nowi kierowcy. Spora część z Was dopiero niedawno wsiadła za kółko elektryka, dlatego pomyśleliśmy, że warto zebrać na naszej stronie garść praktycznych porad, które ułatwią im postawienie pierwszych kroków.

Jasne, samochód elektryczny to przede wszystkim… samochód. Wystarczy wsiąść i jechać.

Pierwsze wątpliwości i pytania pojawią się jednak dość szybko:

  • Gdzie i jak naładować auto?

  • Jak to zrobić? Ponoć jest na to jakaś apka?

  • Skąd mam wiedzieć, gdzie są stacje ładowania?

  • Jak, z takim zasięgiem na jednym naładowaniu, dojechać na drugi koniec Polski? Albo na drugi koniec Europy?

  • Jak dbać o żywotność baterii?

  • Czy aby na pewno moje auto jest bezpieczne?

  • Jak być elektromobilnym dżentelmenem?

  • Czy to prawda, że we wtyczkach ładowarek gnieżdżą się osy?

Lista jest dłuższa i choć zapewne każdego świeżo upieczonego użytkownika elektryka nurtują inne pytania, w najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy się starali odpowiedzieć przynajmniej na część z nich.

Zaczniemy od podstaw. Opowiemy Wam o tym, jak korzystać z naszej sieci jak używać aplikacji GreenWay i kart RFID, zaproponujemy także inne ciekawe aplikacje i rozwiązania, które na pewno ułatwią Wam życie.

Z racji tego, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje, na pewno podzielimy się z Wami radami w jaki sposób mądrze zaplanować dalszą podróż elektrykiem z uwzględnieniem charakteru trasy i dostępności infrastruktury ładowania.

Będziemy Was także zachęcać do poznania własnego samochodu. Elektryki – ale i ładowarki – różnią się między sobą, a parametry baterii mają duży wpływ na to, jak dany model współpracuje z daną ładowarką. To wszystko przekłada się między innymi na czas ładowania i trwałość baterii.

Poruszymy także wątek bezpieczeństwa eksploatacji EV. O ile są one według statystyk bezpieczniejsze niż auta konwencjonalne, to nieprawidłowe traktowanie baterii niesie ze sobą bardzo konkretne ryzyka. Wokół tematu zdążyło narosnąć trochę mitów, będziemy chcieli się z nimi zmierzyć.

Wrócimy zapewne do poruszonego niedawno wątku parkowania na miejscach przeznaczonych do ładowania samochodów i innych elementów “kultury” korzystania z publicznej infrastruktury ładowania.

Tematów jest więcej. Jeśli macie jakieś sugestie i uważacie, że są tematy, które powinniśmy poruszyć na łamach naszego bloga, koniecznie dajcie nam znać!

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x