Na czym zarabiamy, skoro jeszcze nie na ładowaniu?

03.03.2021

W branży elektromobilności bardzo często mówimy w czasie przyszłym: samochody elektryczne będą coraz tańsze i będzie ich coraz więcej, wzrośnie liczba punktów ładowania,  a wysokoemisyjne auta o konwencjonalnym napędzie odejdą do lamusa.

W sektorze, który jest na początku swej drogi, nie ma wyjątków – w czasie przyszłym rozmawiamy również my, w GreenWay, szczególnie, jeśli chodzi o zyski ze świadczonych przez nas usług ładowania samochodów elektrycznych.

Ale o realnych zyskach możemy rozmawiać także w czasie teraźniejszym! Choć – słusznie – jesteśmy kojarzeni głównie z budową największej w Polsce  sieci ładowania samochodów elektrycznych, to nie jest przecież wszystko, co robimy.

Budując sieć ładowania aut elektrycznych, zdobyliśmy doświadczenie i kompetencje, które postanowiliśmy zmonetyzować. Efekt przeszedł nasze oczekiwania!

Zanim dowiecie się, co jeszcze – oprócz ładowania samochodów –  jest źródłem przychodów GreenWay, pochwalimy się dwoma osiągnięciami:

1.W porównaniu do roku 2019, przychody z naszej działalności komercyjnej poza ładowaniem samochodów wzrosły o 294%. Nie możemy podać Wam dokładnych kwot, dość wiedzieć, że:

2.Są one obecnie istotnie wyższe od tych, które przynoszą nam teraz usługi ładowania.


Na czym więc zarabiamy?

Na sprzedaży ładowarek, na ich instalacji i utrzymaniu oraz zarządzaniu nimi.

Okazuje się bowiem, że rynek jest już nie tylko świadomy istnienia sektora elektromobilnego, ale również zainteresowany wzięciem udziału w elektromobilnej rewolucji.

Firmy i instytucje coraz częściej kupują od nas ładowarki – w minionym, 2020 roku, sprzedaliśmy ich ponad 250, to blisko pięć razy więcej, niż w poprzednim! Duża część z nich została przez nas zainstalowana i uruchomiona, odpowiadaliśmy także za proces ich odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego.

Stworzyliśmy też działający model biznesowy GreenWay Opero, w którym opiekujemy się kupionymi przez firmy ładowarkami, dbając o ich stan techniczny oraz zapewniając świadczenie usług ładowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzięki temu nasi partnerzy mogą uzyskiwać przychody z tytułu posiadanych stacji ładowania, my zajmujemy się naliczeniem płatności, wystawieniem faktury i przekazaniem wpływów właścicielowi stacji.

W samym tylko ubiegłym roku tego typu umów z klientami biznesowymi podpisaliśmy około 150

Staliśmy się więc miejscem, w którym firmy zainteresowane wejściem w elektromobilność załatwią wszystko. Model tak zwanego one-stop-shop świetnie się sprawdza, co widać po zainteresowaniu taką obsługą, a to dopiero początek.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x