Programy abonamentowe GreenWay: kiedy się opłaca?

27.02.2024

Programy abonamentowe GreenWay: kiedy się opłaca?


Abonamenty są korzystne pod wieloma względami – niezależnie od tego, czy dotyczą karnetów do kina, basenu, siłowni, czy też usług telefonicznych. W GreenWay również oferujemy abonamentowe ładowanie samochodów. Jednak, podobnie jak w przypadku innych abonamentów, kluczem do opłacalności jest regularne korzystanie z usług.

Czym różni się auto elektryczne od samochodu z silnikiem spalinowym? Przewagi jednych nad drugimi to temat rzeka i przyczyniają się do wielu zażartych dyskusji. Jednak jedna rzecz jest pewna: auta z silnikiem spalinowym nie zatankujesz w garażu z przydomowego dystrybutora, a elektryka – z przydomowej ładowarki – jak najbardziej.

Samochody elektryczne ładujemy najczęściej w domu, z prywatnych ładowarek. Najczęściej, ale nie zawsze. Gdy jesteśmy w trasie lub po prostu pokonujemy duże dystanse po mieście, prędzej czy później znajdziemy się w sytuacji, gdy konieczne będzie szybkie podładowanie baterii z publicznej sieci ładowania. I tu dochodzimy do tego, co łączy auta elektryczne i spalinowe: nie naładujemy, ani nie zatankujemy ich za darmo.
Wracając do różnic: ładując auto elektryczne w sieci GreenWay, możesz zredukować koszty, przechodząc na abonament. Tankując auto spalinowe na stacji paliw, możesz sobie kupić hot doga.

Ładujesz nie tylko w domu?

Programy abonamentowe GreenWay przeznaczone są dla kierowców, którzy regularnie ładują swoje auta poza domem. Jeśli więc często zdarza Ci się, że przekraczasz w ciągu dnia maksymalny dystans, jaki może przejechać twoje auto na naładowanej baterii, rozważ przejście na jeden z nich. Stała opłata miesięczna umożliwia Ci dostęp do najniższych na rynku stawek za kilowatogodzinę, a to, w określonych okolicznościach, bardzo się opłaca. Szczególnie, gdy dołożyć do tego możliwość korzystania z należących do innych operatorów ponad 150000 punktów ładowania Polsce i na terenie 30 innych krajów - przy zachowaniu takich samych stawek jak w sieci rodzimej.

Trzy programy, dwa abonamenty

W GreenWay oferujemy trzy programy abonamentowe – Energia Standard, Energia Plus i Energia Max. Pierwszy z nich jest darmowy i pozwala na ładowanie samochodu za 1,95 zł za kWh na stacjach AC i za 3,15 zł na stacjach DC. W obu przypadkach to 10 groszy taniej niż przy ładowaniu bez jakiegokolwiek abonamentu. Zarejestrowanie się w programie Energia Standard jest więc opłacalne dla wszystkich posiadaczy samochodów elektrycznych i nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych kosztów.

Kolejne dwa rozwiązania wiążą się z miesięczną opłatą abonamentową.
W ramach Energia Plus za 34,99 zł miesięcznie można ładować samochód za 1,75 zł za kWh na stacjach AC i za 2,40 zł na stacjach DC. W przypadku abonamentu Max (opłata 99,99 zł miesięcznie) cena 1 kWh spada jeszcze bardziej: do 1,60 zł na stacjach AC i 2,10 zł na stacjach DC.

Warto zaznaczyć, że od stycznia 2024 roku zrezygnowaliśmy ze zróżnicowania cenowego ładowarek DC o mocy poniżej i powyżej 100 kW. Tym samym z najszybszych ładowarek można korzystać w nowej, niższej cenie. To bardzo dobra wiadomość, bo ich liczba w naszej sieci systematycznie rośnie – na nowych stacjach instalujemy obecnie tylko urządzenia o mocy powyżej 100 kW a na działających następuje ich wymiana.

Kiedy to się opłaca?

Kluczowa jest tu częstotliwość korzystania z sieci GreenWay oraz preferencje dotyczące typu ładowarki. Dla klientów sporadycznych przeznaczony jest darmowy program Energia Standard. Energia Plus zaczyna się opłacać przy miesięcznym ładowaniu na poziomie 60 kWh – przy założeniu, że klient w dwóch przypadkach na trzy korzysta z ładowarek DC. W zależności od samochodu powala to na przejechanie blisko 400 kilometrów.

Z kolei Energia Max to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy aut potrzebujących około 260 kWh miesięcznie. To osoby, które aktywnie korzystają z samochodów elektrycznych i regularnie wyruszają na dłuższe trasy, przejeżdżając ponad 1750 km miesięcznie. Ceny ładowania w przypadku tego abonamentu są niższe od Energia Standard o 35 groszy za kWh na stacjach AC i aż o 1,05 zł na stacjach DC.

Wielką zaletą abonamentów GreenWay Polska jest ich elastyczność - w dowolnej chwili zmienić abonament na nadchodzący miesiąc. Kiedy planujesz choćby wyjazd wakacyjny, który wiąże się ze znacznie częstszym korzystaniem z samochodu, zmień abonament na wyższy i ciesz się bardziej atrakcyjnymi cenami. W razie potrzeby po miesiącu będziesz mógł wrócić do starego planu.

Odpowiednio dobrany abonament pozwala zaoszczędzić na eksploatacji samochodu elektrycznego oraz zwiększa komfort podróżowania po Europie. Biorąc pod uwagę liczbę punktów ładowania i ceny, oferta GreenWay należy do najbardziej atrakcyjnych na rynku. Każdy może się o tym przekonać – wystarczy policzyć. Warto również pamiętać o zasadach Uczciwego Korzystania z Usług, które dotyczą ładowania samochodów elektrycznych u naszych Partnerów Roamingowych. Więcej znajdziecie w naszym cenniku.

Zanim skorzystasz z usług GreenWay, sprawdź aktualnie obowiązujący Cennik oraz Regulamin Korzystania z Usług.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x