Roaming w sieci GreenWay – przyjemne podróżowanie po całej Europie

06.08.2020

Czy wygodne podróżowanie elektrykiem po Europie jest możliwe? Tak! Jeżeli jesteście zarejestrowanymi klientami GreenWay, to dzięki karcie RFID możecie ładować swoje samochody na stacjach partnerskich naszych partnerów roamingowych.

 

Jednym z największych problemów użytkowników aut elektrycznych jest brak spójnego systemu między sieciami różnych firm, czyli brak interoperacyjności pomiędzy operatorami. Brak możliwości skorzystania z każdej dostępnej stacji ładowania w czasie podróży może być znacznym utrudnieniem. Nie każdy z Was jest zarejestrowany u wszystkich działających operatorów, a posiadanie kilku kart RFID może być niewygodne. Tu z pomocą przychodzi właśnie roaming.

 

Roaming to wygodne ładowanie na stacjach innych operatorów za granicą bez zbędnych komplikacji i konieczności rejestracji u kolejnych operatorów. Czyli, jeżeli jesteście zarejestrowanymi klientami GreenWay, możecie korzystać z infrastruktury innego operatora za pomocą naszej karty RFID. Ponadto, wybierając jeden z naszych miesięcznych programów Energia Plus lub Energia Max, za ładowanie na stacjach naszych partnerów roamingowych za granicą, zapłacicie tyle, co w Polsce! Więcej informacji dot. naszego cennika znajdziecie tutaj.

 

Jako GreenWay oferujemy usługę roamingową. Dzięki temu możecie swobodnie podróżować po całej Europie! Gdzie możecie skorzystać z roamingu? Na naszej liście znajdują się 22 państwa: Austria, Belgia, Luksemburg, Holandia, Niemcy, Chorwacja, Czechy, Słowacja, Dania, Norwegia, Francja, Hiszpania, Szwajcaria, Węgry, Rumunia, Grecja, Włochy, Macedonia, Czarnogóra, Albania, Słowenia, Wielka Brytania.

 

Jak sprawdzić, która stacja na naszej trasie należy do roamingu? To proste. W aplikacji GreenWay Polska w zakładce “Filtry” wystarczy zaznaczyć “Roaming”, wówczas na mapie wyświetlą się ładowarki w roamingu wraz z lokalną infrastrukturą. Stacje roamingowe oznaczone są literą “R”. Opłaty za korzystanie z usług roamingowych naszych partnerów zostaną uwzględnione na fakturze miesięcznej, a płatność będzie pobrana z karty podanej  podczas rejestracji.

 

Rozwój roamingu to także rozwój elektromobilności. Liczba samochodów elektrycznych cały czas rośnie, rozbudowuje się również infrastruktura ładowania. By kierowcy mogli sprawnie przemieszczać się po Europie, potrzebna jest współpraca pomiędzy operatorami między innymi w ramach roamingu. Dotyczy to także roamingu krajowego i współpracy pomiędzy lokalnymi operatorami.

 

 

Potrzebujesz nowej/dodatkowej karty RFID?

 

Zamówienia nowej karty RFID można dokonać poprzez kontakt z naszą obsługą klienta lub wysłanie formularza kontaktowego na stronie greenwaypolska.pl w zakładce Kontakt.

*W przypadku zagubienia karty należy to bezzwłocznie zgłosić do nas w celu zablokowania karty.


Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x