Samochody elektryczne na światowych targach

27.08.2018

Targi motoryzacyjne należą do pierwszej trójki imprez pod względem ważności ekonomicznej, biznesowej  i prestiżu. Lista międzynarodowych targów motoryzacyjnych jest bardzo długa, a praktycznie każde zawierają co najmniej kilka stoisk, a często oddzielne obszary lub całe pawilony wystawiennicze, przeznaczone wyłącznie do pokazywania samochodów elektrycznych, ich wyposażenia i stosowanych do nich akcesoriów.

Artykuł 2018-08-27 Samochody elektryczne na światowych targach

Nowy Leaf na targach w Dubaju, 2018

Najważniejsze z nich to m.in. (kolejność przypadkowa):

  • IAA (Internationale Automobil-Ausstellung = Międzynarodowa Wystawa Samochodowa) we Frankfurcie nad Menem i Hanowerze;

  • Salon Samochodowy w Paryżu;

  • Detroit Auto Show;

  • Geneva Motor Show;

  • Tokyo Motor Show.

Poza tym jest naprawdę dużo innych imprez targowo-wystawienniczych: w Wiedniu, Nowym Jorku, Moskwie, Dallas, Szanghaju, Abu Dhabi, Bolonii, Dubaju, Pekinie (sądząc po tempie rozwoju elektromobilności w Chinach wkrótce mogą być najważniejsze na świecie!), Londynie, Sydney, Chicago (kolebka masowej, tradycyjnej motoryzacji) i nasze rodzime Moto Show w Warszawie. Jeśli ktoś się wybiera w tym roku, już teraz zapraszamy na nasze stoisko!

Od kilku lat, każda z tych wyżej wymienionych imprez obowiązkowo ma w programie, co najmniej prezentację, a zwykle oddzielny obszar wystawienniczy, pokazujący najnowsze i najlepsze auta elektryczne koncernów samochodowych i firm specjalizujących się w produkcji samochodów elektrycznych. Jest to już bez wątpienia produkt u progu błyskawicznej kariery rynkowej i każdy szanujący się wytwórca musi go mieć w swojej ofercie – stąd obwiązek wystawiania na prestiżowych targach.

Ponieważ elektromobilność jest, obok elektroniki użytkowej, najszybciej rozwijającą się branżą produkcji konsumpcyjnej, pojawiły się targi poświęcone wyłącznie samochodom elektrycznym. Odbywają się zwykle w krajach, gdzie ich produkcja i rozwój są na najwyższym światowym poziomie. Należą do nich:

  1. W Europie: targi w Stuttgarcie, Szwajcarii (Olma Messen St. Gallen) oraz w Hiszpanii (Walencja);

  2. W Ameryce Północnej: targi w Los Angeles, Albuquerque (Nowy Meksyk) i mieście Novi, stan Michigan

  3. W Azji: w Hangzhou i Pekinie (Chiny) i Tokio (Japonia).

W Polsce odbywają się cyklicznie Targi Poznań Motor Show, na których od kilku lat można dokładnie obejrzeć od kilku do kilkunastu najnowszych modeli samochodów elektrycznych. Od niedawna mamy imprezę EkoFlota, całkowicie poświęconą pojazdom z alternatywnym napędem, jest również wspomniany już Moto Show, który także ma ambicje pokazywać, co w elektromobilnej trawie piszczy.

 

Ilość modeli samochodów elektrycznych przedstawianych na najważniejszych targach na świecie szybko rośnie. Już wkrótce, sądząc po dotychczasowych trendach najdalej za kilka lat, będą to typy samochodów najczęściej tam prezentowane. Świadczy o tym rosnąca dynamika wzrostu produkcji i sprzedaży elektryków. To naprawdę szybko rosnący fragment światowej gospodarki i przez najbliższe lata powinien być podstawowym jej stymulatorem rozwoju.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x