Sieć GreenWay

26.09.2019

Jak znaleźć ładowarki sieci GreenWay? Gdzie najczęściej są one zlokalizowane? Do czego służy Portal Kierowcy? Te kilka uwag ułatwi sprawne korzystanie z możliwości, jakie GreenWay oferuje właścicielom i użytkownikom samochodów elektrycznych.

Lokalizacja stacji ładowania

Lokalizacje ładowarek

Gdzie znajdziemy ładowarki GreenWay? Dziś zielona sieć GreenWay dostępna jest już w niemal każdym zakątku naszego kraju. Rzut oka na mapę dostępną na stronie Portalu Kierowcy pozwala zauważyć coś charakterystycznego. Punkty ładowania naszej sieci znajdują się przy głównych szlakach komunikacyjnych w kraju. Znajdziemy je przy wszystkich autostradach, przy wielu drogach szybkiego ruchu i drogach łączących regiony kraju. To dlatego, że sieć ładowarek GreenWay ma ułatwiać bezproblemowe pokonywanie samochodami elektrycznymi nawet dłuższych tras pozamiejskich oferując możliwość podładowania baterii w trakcie podróży. Ideą jest odpowiednio gęste rozmieszczenie poszczególnych stacji. Chodzi o to, by móc z nich skorzystać dogodnie w momencie, w którym uznamy, że już czas na uzupełnienie zapasu energii w akumulatorach. Obecnie większość tras jest już pokryta naszą siecią. Dlatego teraz skupiamy się na tym, aby stworzyć możliwość ładowania na pozostałych trasach (np. S6, S7, itd.)

Obok kluczowych tras w kraju drugim miejscem, gdzie możemy bez większego trudu znaleźć nasze ładowarki, są duże miasta.  Szybkie stacje GreenWay znajdują się we wszystkich największych ośrodkach miejskich w Polsce i w szeregu miast spoza grupy tych najbardziej zaludnionych. To pozwali na korzystanie z możliwości podładowywania baterii w sytuacjach codziennych i wymagających szybkiego przebiegu samego procesu ładowania. Nasze plany obejmują także coraz mniejsze ośrodki miejskie, tak, że sieć będzie dostępna w miastach do ok. x tysięcy mieszkańców.

Poręczny Portal Kierowcy

Korzystanie z sieci GreenWay jest bardzo proste między innymi dzięki poręcznemu narzędziu, jakim jest Portal Kierowcy. W pierwszej kolejności mamy tam dostęp do mapy z lokalizacją ładowarek. Każdy znajdujący się na niej symbol nie tylko wskazuje miejsce, w którym jest ładowarka. Kryją się za nim też inne informacje.

  1. Po pierwsze dowiemy się, gdzie są ładowarki obsługiwane bezpośrednio przez sieć GreenWay (ikonka z „gw”), a gdzie są punkty sieci partnerskich i roamingowe.

  2. Po drugie – co bardzo praktyczne – od razu sprawdzimy, jakiego typu złącza oferuje dana stacja. Po kliknięciu ikonki na mapie wyświetli się informacja o typach konektorów, które oferuje interesujący nas punkt ładowania i o oferowanej mocy. Może to być więc Type 2, CCS lub CHAdeMO. Ta i powyższa informacja przydadzą się nam, kiedy jeszcze planujemy trasę.

  3. Po trzecie – i ta informacja szczególnie przydatna jest w momencie zbliżania się do stacji – dowiemy się, która ładowarka jest aktualnie wolna. Jeśli jesteśmy w mieście, gdzie mamy do wyboru kilka, bez problemu możemy się zdecydować na ładowarkę, z której akurat nikt nie korzysta. Informacja kryje się pod kolorem ikonki: zielony to ładowarka wolna (dostępna), niebieski– obecnie zajęta przez innego użytkownika, czerwony – niedostępna z powodu awarii. Informacje o stanie danej stacji są przekazywane na Portal Kierowcy w czasie rzeczywistym, dlatego macie pewność, że są to informacje naprawdę aktualne.

Wskazówki dojazdu

Korzystanie z GreenWay jest tak proste także dlatego, że dostajemy szereg wskazówek ułatwiających znalezienie każdej z ładowarek. Mapa w Portalu Kierowcy to nie tylko zwykła mapka z zaznaczonymi ulicami. Po kliknięciu ikonki konkretnej stacji uzyskujemy dostęp do kolejnych praktycznych wskazówek – do szczegółów lokalizacji ładowarki. Wyświetla nam się adres, precyzyjny słowny opis umiejscowienia ładowarki pod wskazanym adresem, a nawet jej zdjęcie. Dodatkowo aplikacja oferuje funkcję „Prowadź mnie tam”, a jej kliknięcie uruchomi nawigację Google, która doprowadzi nas do wskazanej stacji. Nawet w obcym mieście po dotarciu pod adres, gdzie jest ładowarka, nie musimy szukać jej w ciemno, bo miejsce znamy już ze zdjęcia. Wystarczy, że dostrzeżemy je obok siebie. Dowiemy się też, co jest tuż obok ładowarki i jak daleko mamy do niej z miejsca, w którym się znajdujemy.

 

Kiedy jesteś już na miejscu, możesz skorzystać z ładowarki. Nie wiesz, jak? Przeczytaj nasz artykuł o rejestracji w naszej sieci.


Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x