Wchodzi e-taryfa, więc podnosimy moc stacji i zmieniamy nasze ceny

16.03.2021

1 kwietnia w Polsce zacznie obowiązywać e-taryfa dla elektromobilności. Choć data trochę niefortunna my podchodzimy do sprawy na poważnie. E-taryfa to możliwość zwiększania mocy stacji dzięki korzystniejszym niż do tej pory zasadom rozliczania kosztów energii elektrycznej z jej dostawcami. Dla nas to także nowe możliwości w kształtowaniu polityki cenowej.

W prima aprilis, lecz na serio, obniżamy opłaty abonamentowe, zmieniamy ceny usług ładowania (tak, zmieniamy, a nie tylko obniżamy, bo jak zobaczycie poniżej – jest różnie), wydłużamy limity minut i znacznie obniżamy opłaty za ich przekroczenie.
To jeszcze nie wszystko. Wraz z pierwszym kwietnia, podniesiemy moc stacji ładowania DC.

Taniej w abonamencie

Od 1 kwietnia o 10 PLN obniżymy miesięczne opłaty dla klientów, którzy korzystają z naszych programów abonamentowych. Abonament Energia Plus, pozwalający na korzystanie z usług po najlepszych stawkach na rynku, to miesięczny koszt tylko 29,99 zł. Z kolei abonament Energia Max pozwalający na ładowania na AC za jedyne 0,99 zł/kW i DC za 1,29 zł/KW to obecnie wydatek miesięczny 89,99 zł.

Zmienią się również ceny usług ładowania. Nasi stali klienci “abonamentowi” zapłacą także o kilka-kilkanaście (zależy od programu) groszy mniej za kWh podczas ładowania auta ładowarką AC. Dla klientów bez abonamentu koszt usługi ładowania w stacjach AC nieco wzrośnie.

Ładowarki 50 kW: taniej i więcej

Za ładowanie samochodów mniej zapłacą także klienci, którzy nie wykupili u nas abonamentu. Dla nich opłaty za ładowanie na stacjach o mocy 50 kW będą niższe o 10 groszy za kWh.

Od 1 kwietnia operatorów stacji ładowania samochodów elektrycznych obowiązywać będzie e-taryfa, czyli nowe zasady rozliczania kosztów dostawy energii elektrycznej. Dzięki niej nie będziemy już ponosić tak wysokich kosztów stałych, jak do tej pory. Pozwala nam to na podniesienie mocy ładowania dla około 40 stacji operujących do tej pory z mocą 35 – 40 kW do poziomu 50 kW i więcej. W przypadku pozostałych stacji o niższej mocy, proces ten będzie rozłożony w czasie ze względu na konieczność zmiany mocy przyłączeniowej. Informacja na temat upgradowanych stacji będą dostępne w naszej mobilnej aplikacji.

Nowe przedziały mocy

W nowym cenniku pojawią się nowe przedziały mocy dla ładowania na stacjach DC. Z uwagi na podniesienie mocy likwidujemy przedział poniżej 40 kW, ale jednocześnie zrównujemy ceny usług ładowania na złączach DC o mocy do 25 kW z cenami na AC. Podział stacji DC wg mocy to obecnie od 25 do 70 kW, od 70 do 140 kW i powyżej 140 kW. Ceny rosną wraz z mocą, co wiąże się z wyższymi kosztami infrastruktury, ale jednocześnie zapewniamy znacznie szybsze ładowania samochodów elektrycznych.

Korzystniejsze limity minut

W nowym cenniku kilkukrotnie zmniejszyły się opłaty za minutę po przekroczeniu limitu czasu postoju przy ładowarkach AC (z 0,40 zł do 0,05 zł za minutę). W programach abonamentowych znacznie zwiększone zostały także limity minut i czasy bezpłatnego (opłaty za postój nie obowiązują w nocy) postoju przy ładowaniu AC.

Nowy cennik obowiązywać będzie od 1 kwietnia. Na razie zapraszamy Was do zapoznania się z grafiką, na której zobaczycie nowe warunki cenowe korzystania z naszych usług. Od 1 kwietnia nowy cennik znajdziecie na naszej stronie internetowej www.greenwaypolska.pl w zakładce Cennik.

 

0

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x