Zielona energia w GreenWay: nasi klienci przejechali już 100 tysięcy kilometrów

03.07.2020

GreenWay: nasi klienci zrobili już 100 tysięcy km na zielonej energii

Klienci GreenWay Polska mogą korzystać z ładowarek zasilanych energią ze źródeł odnawialnych. W naszej sieci jest już blisko 30 ładowarek z charakterystyczną, zieloną nalepką, a będzie ich znacznie więcej. Wiele osób czekało na opcję, by baterie swoich aut uzupełniać zieloną energią.

Zielona energia w ładowarkach GreenWay Polska dostępna jest dla kierowców dzięki współpracy z Tauron Sprzedaż. Energia, którą dostarcza Tauron, to produkt EKO Premium posiadający Gwarancję Sprzedaży Energii, potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Dzięki temu, mamy pewność, że energia, którą znajdziecie w oznaczonych ładowarkach jest w całości wyprodukowana w źródłach ekologicznych, w określonym czasie i z zachowaniem ustalonych procedur.

Docelowo, we wszystkich ładowarkach GreenWay popłynie certyfikowana energia ze źródeł odnawialnych wytwarzana przede wszystkim w Małych Elektrowniach Wodnych (MEW). Zmiana ta odbywa się stopniowo i rozpoczęła się od ładowarek podłączonych do Tauron Dystrybucja.

100 tys. zielonych kilometrów

Od 1 lutego 2020, czyli od rozpoczęcia współpracy z Tauron Sprzedaż, dostarczyliśmy zieloną energię, która pozwoliła na przejechanie już prawie 100 tys. kilometrów! Ten rodzaj energii wykorzystywany jest także w słowackiej części sieci GreenWay, gdzie wszystkie stacje ładowania podłączone bezpośrednio do sieci dystrybucyjnej zasilają samochody zieloną energią.

Na początku lipca w Polsce dostępnych mamy 27 punktów, w których kierowcy mogą naładować swoje samochody zieloną energią. Ładowarki zasilane taką formą energii oznaczone są specjalną naklejką z napisem „100% zielona energia”. Ładowarki z energią ze źródeł odnawialnych zlokalizowane są między innymi w takich miastach jak: Warszawa, Wrocław, Opole, Suwałki, Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Strzelce Opolskie, Kraśnik, Knurów, Garwolin.

O co chodzi z zieloną energią w ładowarce?

Źródło energii wykorzystywane do ładowania elektryków wpływa na ślad węglowy, czyli całkowitą sumę emisji gazów cieplarnianych wywołanych przez samochody elektryczne. Chcemy, by był on jak najmniejszy, dlatego stawiamy na ekologiczną energię.

Chroń środowisko na dwa sposoby

Nasi klienci są wrażliwi na ekologię, dlatego dostęp do zielonej energii jest dla nich bardzo ważny. Kierowcy, którzy korzystają ładowarek zasilanych ekologiczną energią, chronią środowisko na dwa sposoby. Po pierwsze – używają pojazdu elektrycznego ograniczając tym samym emisję spalin, a po drugie – ładują swój pojazd za pomocą energii odnawialnej.

W GreenWay Polska stanowisko jest jasne – jesteśmy zieloną firmą i ważne jest dla nas, skąd pochodzi energia, którą oferujemy naszym klientom. Od samego początku naszego istnienia chcemy zmaksymalizować procent udziału zielonej energii w naszej sieci. Docelowo na wszystkich naszych ładowarkach znajdziecie charakterystyczne, zielone nalepki. Do tego dążymy.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x