30% zniżki na ładowanie samochodu elektrycznego w wybranych punktach z kartą Visa i aplikacją EV Klub Polska

28.11.2022

Użytkownicy samochodów elektrycznych, którzy pobiorą nową aplikację EV Klub Polska mogą zapłacić kartą Visa za ładowanie swoich pojazdów na stacjach sieci GreenWay Polska z 30% rabatem. Akcja potrwa do końca marca 2023 lub do wyczerpania środków.

Ładowanie samochodu elektrycznego teraz może być tańsze. By załadować samochód elektryczny na stacjach GreenWay czy GO+EAuto z 30% upustem należy pobrać i zarejestrować się w aplikacji EV Klub Polska, a następnie dokonać płatności z użyciem karty Visa. Visa chce w ten sposób wspierać upowszechnienie wygodnych, szybkich i bezpiecznych metod płatności w punktach ładowania pojazdów elektrycznych. Program to efekt współpracy Visa i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych w partnerstwie z GreenWay, GO+EAuto i EV Klub Polska. To kolejne działanie organizacji płatniczej, by umożliwić konsumentom płacenie w wygodny sposób, np. za naładowanie pojazdu elektrycznego równie łatwo, jak w przypadku płatności przy dystrybutorze paliwa.

EV Klub Polska czołowy klub użytkowników i entuzjastów samochodów elektrycznych zrzeszający 5 tysięcy członków, stworzył aplikację mobilną, dzięki której użytkowanie pojazdów zeroemisyjnych stanie się nie tylko łatwiejsze, ale również tańsze. Dzięki rozbudowanym funkcjom aplikacji użytkownicy samochodów z napędem elektrycznym w Polsce mogą otrzymać szereg benefitów.  

– Potrzeby użytkowników samochodów elektrycznych przyczyniły się do podjęcia decyzji o stworzeniu dedykowanej aplikacji, która nie tylko ułatwi użytkowanie auta elektrycznego, ale będzie również oferować benefity o wymiarze finansowym. Wśród nich są zniżki na ładowanie EV – tłumaczy Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska. – Dzięki współpracy z naszymi partnerami strategicznymi, tj. Visa, GreenWay Polska oraz GO+EAuto, możemy zaoferować członkom klubu od 10 do 30% rabatu na ładowanie, na blisko tysiącu punktów ładowania w całym kraju. A to tylko część benefitów, jakie są oferowane za pośrednictwem aplikacji – dodaje Łukasz Lewandowski.

Aplikacja, którą można pobrać w wybranych sklepach mobilnych, oferuje 20 różnych funkcjonalności. Dzięki niej użytkowanie samochodów elektrycznych jest jeszcze prostsze i bardziej komfortowe. Zawiera np. aktualizowaną na bieżąco mapę z bazą wszystkich stacji ładowania w Polsce, a także przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o aktualnej dostępności wybranej stacji ładowania oraz poszczególnych złączy. Użytkownicy aplikacji mogą również skorzystać z szeregu benefitów takich jak zniżki na zakup wallboxa, detailing auta czy nocleg w hotelu. Oprócz tego w aplikacji EV Klub Polska znajdziemy forum dyskusyjne, komunikator umożliwiający bezpośredni kontakt z innymi użytkownikami samochodów elektrycznych, dostęp do aktualności ze świata elektromobilności, a także możliwość podzielenia się swoją opinią na temat użytkowanego pojazdu elektrycznego czy infrastruktury ładowania. Zaletą aplikacji jest też możliwość oznaczania obecności kierowców samochodów zeroemisyjnych przy ładowarkach oraz komentowanie i ocenianie stacji ładowania.

– Płynne przejście na pojazdy elektryczne i ich popularyzacja wśród konsumentów powinny być wspierane przez branżę technologii EV, a także przez regulatorów rynku i decydentów – powiedziała Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa. – W Visa dążymy do tego, by to zmienić i dać konsumentom wolność wyboru, na który zasługują. Chcemy współtworzyć rozwiązania odpowiadające ich potrzebom oraz wspierać edukację w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce.

Płynność i wygoda w ładowaniu pojazdów elektrycznych są kluczowe, by zwiększyć popularność tych pojazdów. Dzięki rabatowi z kartą Visa, ładowanie pojazdów elektrycznych w sieci GreenWay, odpowiadającej za niemal 25% ogólnodostępnej infrastruktury ładowania w Polsce, przełoży się na 30% oszczędności względem najnowszego cennika. W efekcie pokonanie tysiąca kilometrów pojazdem elektrycznym zużywającym średnio 18kWh/100 km w podstawowym – darmowym abonamencie, pozwala zaoszczędzić niemal 150 zł przy założeniu korzystania tylko ze stacji ładowania o mocy powyżej 100 kW.

- Bardzo nas cieszy zaangażowanie Visa w obniżanie kosztów podróży samochodem elektrycznym. Jazda elektrykiem wciąż jest znacznie tańsza od jazdy autem spalinowym, ale wzrosty cen energii są odczuwalne i przełożyły się niekorzystnie na ceny ładowania. Akcja rabatowa naszego partnera jest w stanie te zmiany w istotnym stopniu zniwelować. To dla kierowców duża wartość - mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Rabat będzie obowiązywał również na stacjach ładowania GO+EAuto, drugiego partnera strategicznego wśród operatorów stacji ładowania, który w Polsce dysponuje 45 stacjami. Użytkownicy aplikacji otrzymają do 10% rabatu zarówno na szybkich, jak i wolnych ładowarkach.

– Nowa aplikacja EV Klub Polska to niewątpliwie kolejny, znaczący krok w procesie budowania, tak znacznej już, społeczności użytkowników pojazdów elektrycznych. Jako GO+EAuto jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowych osiągnięć klubu i z prawdziwą dumą pełnimy rolę Partnera tego projektu, przyczyniając się do popularyzowania transportu zeroemisyjnego. Oferowane przez nas benefity w ramach Klubu mają na celu w jeszcze większym stopniu ułatwić korzystanie z samochodów elektrycznych i poruszanie się nimi nie tylko w warunkach miejskich aglomeracji – komentuje Maksymilian Surówka, Sales and Marketing Manager.GO+EAuto.

Przypomnijmy, że aktualnie klubowicze EV Klub Polska, poza zniżkami na usługi ładowania, mogą także liczyć na rabaty na zakup polisy ubezpieczeniowej noclegi i restauracje. Dodatkowo w miesiącach wakacyjnych mogli skorzystać z darmowych przejazdów płatnymi autostradami w ramach akcji „Autostrada do elektromobilności”.

Pełny regulamin promocji: Promocja z kartą VISA

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x