Boom na elektromobilność: rekordy w sieci ładowania GreenWay

17.08.2021

GreenWay porównał dane z pierwszych siedmiu miesięcy 2021 z analogicznym okresem roku 2020. Spółka zarejestrowała m.in. podwojenie liczby kierowców zarejestrowanych w swojej sieci ładowania oraz trzy razy więcej „zatankowanej” przez nich energii. W samym tylko lipcu bieżącego roku kierowcy załadowali do swoich aut łącznie 320 MWh energii – więcej niż w całym pierwszym półroczu 2020. 

Pół miliona litrów spalonej benzyny mniej

W tym roku, w okresie od stycznia do lipca elektromobilni kierowcy pobrali z ładowarek GreenWay’a ponad 1,2 GWh energii – o ponad 200% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Energia dostarczona w tym czasie z sieci GreenWay pozwoliła na przejechanie ponad 6 mln km. Przejechanie takiego dystansu samochodem o napędzie konwencjonalnym wymagałoby spalenia aż 500 tys. litrów benzyny.

W tym roku lipiec był rekordowy dla GreenWay. Tylko w tym jednym miesiącu klienci firmy pobrali 320 MWh energii, a liczba zrealizowanych sesji ładowania wyniosła 20 tys. Dane te oznaczają ponad 250% wzrost w stosunku do lipca 2020.   

Rekordowa poziom wykorzystania naszych ładowarek jest w naszej ocenie echem dużego wzrostu liczby rejestracji samochodów elektrycznych.  – komentuje Rafał Czyżewski – Prezes Zarządu GreenWay Polska.  – Pokazuje on także, że pojazdy te pełnią już z powodzeniem rolę samochodów rodzinnych, którymi możemy się udać na wakacje, największe wzrosty widzimy bowiem w miesiącach letnich.

Wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi wykorzystywanymi w podróży widać także w średniej ilości energii pobieranej miesięcznie przez statystycznego klienta GreenWay. W ciągu roku wzrósł to o blisko 40%.

Elektromobilna lawina

W sieci GreenWay w Polsce i Słowacji jest już zarejestrowanych blisko 15 tysięcy kierowców. Dla porównania, w lipcu 2020 roku było ich niewiele ponad 6 tysięcy. A tempo przyrostu liczby nowych klientów wciąż idzie w górę:  w okresie od początku roku do lipca, zarejestrowało się ich w sieci GreenWay 2,3 razy więcej, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. 

Na ulicach widać coraz więcej aut z zielonymi tablicami i to w oczywisty sposób przekłada się na rekordy w GreenWay’u – tłumaczy Rafał Czyżewski – Prezes Zarządu GreenWay Polska – Alenie pozyskalibyśmy tylu nowych klientów bez ciągłej rozbudowy sieci, skutecznych działań promocyjnych i sprawdzonego modelu współpracy z biznesem, który coraz chętniej bierze udział w rozwijaniu elektromobilności.

Ładowarki-rekordzistki

Najczęściej wykorzystywanymi przez kierowców ładowarkami są właśnie te zlokalizowane tam, gdzie GreenWay współpracuje z biznesem: na parkingach galerii handlowych i kompleksów biurowych, czy przy siedzibach dużych firm. 

Do najpopularniejszych stacji ładowania w Polsce należą: ładowarka przy biurowcu Elektrownia Powiśle w Warszawie oraz ładowarki przy warszawskich centrach handlowych: Galerii Mokotów, Wola Park i Atrium Reduta. Ulubiona stacja ładowania GreenWay poza Warszawą znajduje się natomiast w Gorzowie Wielkopolskim przy Terminalu BP, przy Dyskoncie Paliwowym w Kątach Wrocławskich czy przy autostradzie A2, na parkingu hotelu Portofino w Lućmierzu. 

0

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x