GreenWay dołącza do ChargeUp Europe jako pierwsza firma branży elektromobilności w Europie Środkowowschodniej

06.05.2020

Bruksela: GreenWay dołącza do grona członków ChargeUp, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Usług Ładowania, którego założycielami są Allego, EVBox i ChargePoint – wiodące europejskie firmy z branży infrastruktury i usług ładownia. Celem ChargeUp Europe jest stworzenie nowoczesnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o otwarte standardy techniczne, uczciwą konkurencję rynkową i rosnącą liczby klientów.

GreenWay jest pierwszą firmą, która dołączyła do stowarzyszenia ChargeUp Europe po jego utworzeniu w marcu 2020 roku i jak dotąd jest jedynym przedstawicielem Europy Środkowowschodniej w tej organizacji. Celem zaangażowania spółki w działalność stowarzyszenia jest wspólne promowanie zasad, przepisów i regulacji na poziomie UE, które umożliwią szybki i skuteczny rozwój infrastruktury ładowania w całej Unii Europejskiej. Ponadto, GreenWay będzie się zajmował promocją interesów regionu Europy Środkowowschodniej, aby polityka europejska uwzględniała specyfikę lokalną.

Naszym celem jest dalsze przyczynianie się do długoterminowego rozwoju ekosystemu elektromobilności w Polsce, jak i na Słowacji oraz dopilnowanie, aby określone warunki krajów Europy Środkowowschodniej były odpowiednio reprezentowane w tym nowo powstałym sojuszu branżowym i uwzględniane w Brukseli – mówi Peter Badik, założyciel GreenWay.

Nadchodzące miesiące będą kluczowe dla przyszłości elektromobilności. Pod koniec 2019 roku, nowa Komisja Europejska przedstawiła założenia GreenDeal, wyznaczające kierunki rozwoju branży na kolejne lata. W tym roku weszły w życie surowsze limity emisji dla samochodów osobowych, a nowe modele pojazdów elektrycznych są wprowadzane na rynek w większych ilościach niż kiedykolwiek wcześniej. Rezultatem powinna być nie tylko skuteczna walka ze zmianami klimatu poprzez ograniczenie emisji w transporcie, ale także czystsze i zdrowsze powietrze w naszych miastach.

Kryzys spowodowany rozprzestrzenianiem się COVID 19 sugeruje, że nie możemy ignorować ostrzeżeń naukowców przed konsekwencjami, jakie niesie za sobą zanieczyszczenia powietrza dla naszego zdrowia, ale również wskazuje potrzebę zapobiegania poważnym katastrofom wywoływanym zmianami klimatycznymi.

Znajdujemy się w kluczowym dla branży samochodów elektrycznych roku – mówi Peter Badik, założyciel GreenWay. – Mamy możliwość poczynienia w tej dziedzinie znaczących postępów, lecz istnieje także ryzyko cofnięcia się o kilka lat. Niektóre firmy motoryzacyjne domagają się obniżenia wymogów dotyczących norm emisji CO2 z powodu kryzysu. Kwestie dotyczące omawiania i wyjaśniania prawdziwego potencjału naszej branży w zakresie eliminowania emisji CO2 z ruchu drogowego, zmniejszania obciążenia zdrowotnego w naszych miastach, ale także tworzenia synergii z branżą energetyczna i integracją bardziej odnawialnych źródeł energii zawsze były dla nas priorytetowe. Dlatego też cieszymy się, że możemy współpracować z innymi dużymi operatorami stacji ładowania w Europie w rozpowszechnianiu tych pomysłów.

O ChargeUp Europe:

ChargeUp Europe reprezentuje branżę infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych (EV). Dążymy do szybkiego i bezproblemowego wdrożenia infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Europie. Opowiadamy się za przepisami, które wspierają inwestycje, redukują bariery rynkowe, jak i ułatwiają sprawny odbiór pojazdów elektrycznych oraz przyczyniają się do usprawnienia płynności w jeździe dla obywateli Unii Europejskiej. Działamy jako centrum wiedzy specjalistycznej dla sektora w celu edukowaniu i informowania decydentów, interesariuszy i ogółu społeczeństwa o istotnej roli pojazdów elektrycznych i związanej z tym infrastruktury dla osiągnięcia transportu bez emisyjnego.

ChargeUp Europe zobowiązuje się do zapewnienia kierowcom pojazdów elektrycznych płynnego korzystania z ładowania, zachęcania do inwestycji i tworzenia modelu otwartego rynku ładowania w Europie opartego na potrzebach konsumentów.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x