GreenWay Polska obsługuje stacje ładowania przy biurowcach gdańskiego giganta informatycznego

21.11.2018

GreenWay Polska rozwija usługi ładowania aut elektrycznych. Nie tylko instaluje i zarządza własnymi ładowarkami, ale też włącza do swej sieci stacje innych podmiotów. Między innymi, spółka podpisała umowę z Intelem, dzięki czemu jej elektrycznie zmotoryzowani pracownicy będą mogli naładować auto i korzystać ze wszystkich udogodnień sieci GreenWay tuż pod swoim miejscem pracy.

Informatyczny gigant znany jest z dbałości o komfort pracowników i o środowisko. Przyświeca to między innymi idei ułatwienia pracownikom korzystania z elektromobilności. Przy biurowcach Intela w Gdańsku stanęły ładowarki, pozwalające na jednoczesne zasilanie 4 aut elektrycznych. Nie są to ładowarki ogólnodostępne – mogą z nich korzystać jedynie pracownicy lub osoby wskazane przez Intel. Dzięki umowie z GreenWay Polska, ładowarki firmy Intel są zarządzane przy użyciu jednego z najbardziej zaawansowanych systemów do operowania inteligentną siecią ładowania, a ich użytkownicy otrzymają dostęp do największej w Polsce sieci ładowarek, co znacząco ułatwi im podróżowanie elektrykiem po kraju i Europie. Będą też mieli dostęp do Portalu Klienta i Portalu Kierowcy, narzędzi GreenWay ułatwiających korzystanie z sieci.

Zadaniem GreenWay Polska jest świadczenie usługi ładowania dzięki zainstalowanej aplikacji i monitorowanie stacji, serwisowanej przez podmiot wybrany przez Intela.

– Miejsce pracy to druga, po miejscu zamieszkania lokalizacja, preferowana do ładowania auta elektrycznego – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – Ze względu na czas, jaki spędzamy w biurze, praktycznie zawsze na koniec dnia możemy wyjechać samochodem w pełni naładowanym. Ważne przy tym jest to, żeby udostępniane ładowarki były monitorowane on-line, aby zagwarantować maksymalnie niezawodny serwis, a użytkownik miał łatwy dostęp do wsparcia technicznego. To właśnie zapewnia GreenWay Polska. Dodatkowo dajemy możliwość ładowania w innych naszych lokalizacjach stanowiących obecnie największą sieć ładowania samochodów elektrycznych w naszym kraju. Aby rozwijać elektromobilność w Polsce potrzebna jest duża ilość zróżnicowanych typów ładowarek do pojazdów elektrycznych. Mogą i powinny się w to włączać firmy, niekoniecznie poprzez zakup floty, ale np. ułatwiając ładowanie swoim pracownikom. Dzięki ofercie GreenWay Polska nie muszą martwić się o obsługę stacji, wystarczy, jeśli zdecydują się na inwestycję w ładowarki. Decyzja Intela potwierdza ten trend.

GreenWay oferuje usługi zarządzania infrastrukturą innym podmiotom

GreenWay Polska oferuje właścicielom infrastruktury ładowania aut elektrycznych usługi zarządzania taką infrastrukturą. W zależności od wyboru pakietu, może to być po prostu włączenie danej ładowarki do sieci GreenWay, pokazanie jej na mapie ładowania i wydanie karty użytkownikom, po zaawansowane usługi monitorowania i zarządzania stacjami, z infolinią kliencką i techniczną oraz obsługą płatności.
W podobny sposób GreenWay obsługuje m.in. ogólnodostępne ładowarki AC będące własnością IKEA w kilku lokalizacjach w Polsce.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x