GreenWay Polska pierwszą spółką z Certyfikatem Energia 2051

01.06.2022

Polenergia Sprzedaż przyznała pierwszy w Polsce zielony Certyfikat Energia 2051. Otrzymała go spółka GreenWay Polska, która jest największym w kraju operatorem sieci ładowania aut elektrycznych. Certyfikat Energia 2051 potwierdza, że stacje GreenWay Polska w wybranych lokalizacjach, od początku lipca do końca grudnia 2021 roku, zasilane były w 100 proc. energią z odnawialnych źródeł Grupy Polenergia.

Od blisko roku Polenergia Sprzedaż dostarcza zieloną energię do wybranych stacji ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay Polska. Tylko w drugim półroczu 2021 roku stacje te zużyły ponad 725 MWh energii elektrycznej. Przyznany Certyfikat oznacza, że energia ta była zgodna z unikalnym na polskim rynku standardem Energia 2051 potwierdzonym Certyfikatem TÜV SÜD i w całości pochodziła z położonych na terenie Polski odnawialnych źródeł Grupy Polenergia. Od lipca 2021 roku do marca 2022 roku klienci, którzy skorzystali z zielonych stacji GreenWay pobrali energię umożliwiającą bezemisyjne pokonanie ponad 7 mln km i tym samym uniknęli emisji do atmosfery ponad 5,7 ton tlenków azotu NOx i blisko 940 ton dwutlenku   węgla CO2. Liczba stacji zasilanych energią z zeroemisyjnych źródeł stale rośnie. Obecnie jest ich już 119. Długoterminowym celem GreenWay jest całkowita transformacja sieci ładowania na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

„Cieszymy się z rozwoju współpracy z GreenWay Polska. Sukcesywnie dodajemy kolejne stacje ładowania, które są zasilane energią w najwyższym ekologicznym standardzie. Standard Energia 2051 i elektromobilność, to naturalne połączenie sił, które zapewniają użytkownikom udział w zielonej rewolucji” – mówi Marcin Frątczak Członek Zarządu Polenergii Sprzedaż odpowiedzialny za rynek klienta biznesowego.

„Razem z naszymi klientami budujemy zeroemisyjną motoryzację, a ta potrzebuje zielonej energii ze źródeł odnawialnych. Otrzymany certyfikat Energia 2051 jest dla nas bardzo ważny, potwierdza bowiem, że kierowcy decydujący się na przesiadkę na samochód elektryczny           i ładowanie go na naszych stacjach znacznie zmniejszają koszt środowiskowy korzystania       z samochodu” - stwierdza Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska

Standard Energia 2051, na jaki zdecydowała się firma GreenWay Polska, realizuje strategię Europejskiego Zielonego Ładu. Polenergia Sprzedaż już dziś oferuje produkt, który stanie się standardem Unii Europejskiej dopiero w 2050 roku. Przedsiębiorstwa, które już teraz decydują się na przejście na ten standard energetyczny, otrzymują od Polenergii Sprzedaż certyfikat potwierdzający pochodzenie dostarczonej energii, wraz z wyliczeniem ograniczonej dzięki zielonej energii emisji dwutlenku węgla. Jest to ogromne ułatwienie dla firm, które muszą raportować ślad węglowy lub dokumentować swoją politykę energetyczną partnerom biznesowym monitorującym wszystkie podmioty wchodzące w ich łańcuch dostaw.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x