GreenWay Polska uatrakcyjnia taryfy i wprowadza zasadę roam like at home

22.10.2019

GreenWay Polska dostosowuje politykę cenową do zmieniającego się rynku ładowania samochodów elektrycznych: coraz większej liczby nowych operatorów oraz coraz mocniejszych i szybszych ładowarek. Jednocześnie obniżone zostaną ceny na usługi na ładowarkach AC. W regulaminie pojawiły się też nowe, atrakcyjne dla klientów, zasady korzystania z usług ładowania nie tylko w sieci GreenWay, ale także u partnerów roamingowych.

Rozwój infrastruktury i nowi operatorzy

W sieci GreenWay Polska pojawiło się już kilka ładowarek o mocy 100 i więcej kW. Obecnie trwają prace nad budową stacji o mocy do 350 kW. Takie urządzenia ładują auta elektryczne – te, które taką moc mogą przyjąć – znacznie szybciej.

Dostosowujemy naszą politykę cenową do coraz wyższych standardów infrastruktury ładowania – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Z mocniejszymi ładowarkami jesteśmy w stanie dostarczyć znacznie wyższą jakoś usług klientom, którym zależy na czasie i którzy dysponują samochodami zdolnymi przyjąć tak duże moce.

Na polskim rynku pojawiają się także nowi operatorzy sieci ładowania elektryków. Obok GreenWay Polska własne ładowarki posiadają m.in. Grupa LOTOS, PKN ORLEN, czy Magenta. Każdy z tych operatorów zapowiada w niedługim czasie uruchomienie usług płatnych, co wymagać będzie wypracowania rozwiązań pozwalających na łatwy dostęp do infrastruktury ładowania u różnych operatorów.

Tak, jak dzieje się to na rynkach bardziej rozwiniętych, także w Polsce e-kierowcy chcą korzystać z usług wielu sieci ładowania bez konieczności rejestrowania się jednocześnie w każdej z nich. Dzięki temu zwiększa się komfort i bezpieczeństwo użytkowania samochodu elektrycznego – mówi Rafał Czyżewski. – Polityka cenowa operatorów powinna odpowiadać potrzebom klientów, stąd też aktualizacja naszej polityki o zasadę roam like at home.

Roam like at home: pewność cen ładowania w roamingu

Zasada roam like at home polega na tym, że klient GreenWay ładujący samochód na stacji partnera roamingowego (w kraju i za granicą), ponosić będzie takie same opłaty jak w przypadku korzystania z sieci GreenWay. Oferta dostępna będzie bez dodatkowych opłat dla klientów zarejestrowanych w planie cenowym Energia Plus i Energia Max. Klienci GreenWay zarejestrowani w planie Energia Standard za usługę ładowania w roamingu zapłacą zgodnie z ceną partnera roamingowego.

Roam like at home ma zapewnić komfort podróżowania samochodami elektrycznymi, zwłaszcza zagranicą. Teraz, podróżując na południe czy zachód Europy, kierowca nie będzie musiał rejestrować się u operatora zagranicznego, skorzysta z jego ładowarek używając karty GreenWay. Co ważne, nie będzie również musiał martwić się o koszt – płacić będzie tyle samo co w przypadku stacji należących do GreenWay.

Nową polityką cenową w roamingu objęte są wszystkie stacje partnerów roamingowych GreenWay w Europie (w tym sieci New Motion i Smatrix). Lista ta będzie stopniowo rozszerzana. GreenWay Polska deklaruje chęć objęcia nią kolejnych operatorów – w tym krajowych dostawców usług ładowania. Lista partnerów roamingowych GreenWay jest dostępna na stronie www operatora.

AC taniej, taryfa DC dostosowana do mocy ładowania

W zaktualizowanym cenniku GreenWay Polska obniżona zostanie opłata za korzystanie z ładowarek prądu przemiennego należących do GreenWay (konektory AC na stacjach szybkich lub ładowarki AC znajdujące się w sieci). We wszystkich planach taryfowych klienci będą płacić 1,14 PLN za kWh. Dodatkowo, usługa świadczona na punktach AC nie będzie obciążana dodatkowymi kosztami za czas, po przekroczeniu 180 minut ładowania w nocy, między godziną 22.00 a 8.00.

Wprowadzono także nową stawkę dla stacji ładowania o mocy wyższej niż 150 kW. Koszt korzystania z mocniejszych i szybszych niż standardowe stacji ładowania będzie wyższy we wszystkich planach cenowych o kilkanaście procent. Z kolei ceny usług ładowania na wszystkich ładowarkach GreenWay w przedziale 40 kW do 150 kW pozostają na obecnym poziomie. Również bez zmian pozostaje niższa cena na ładowarkach z obniżoną do 40 kW mocą – ich funkcjonowanie w sieci GreenWay wynika z bardzo wysokich opłat za moc umowną płaconych na rzecz operatorów energetycznych, co powoduje konieczność wprowadzania ograniczeń mocy.

Szczegółowe informacje i wykazy ładowarek klienci GreenWay znajdą na Portalu Kierowcy operatora.

Mobilnie będzie łatwiej

Z początkiem grudnia ruszy także od dawna oczekiwana przez kierowców aplikacja mobilna GreenWay. Będzie dostępna w obu systemach operacyjnych: IOS i Android. Aplikacja będzie oferować wszystkie funkcjonalności obecnej aplikacji webowej – takie jak lokalizacja stacji, wskazówki dojazdu, autoryzacja czy uruchamianie i zatrzymywanie procesu ładowania. Nowością będzie możliwość uruchamiania usługi za pomocą kodu QR, co znacznie uprości proces ładowania.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x