GreenWay Polska usprawnia proces autoryzacji z kodem QR

07.03.2024

GreenWay Polska usprawnia proces autoryzacji z kodem QR


Z należących do publicznej sieci GreenWay Polska ładowarek DC znikają naklejki z kodem QR. Kody autoryzacyjne umożliwiające rozpoczęcie ładowania będą prezentowane na wyświetlaczach ładowarek. Zmiana, choć z pozoru kosmetyczna, usprawnia przebieg jednego z popularniejszych sposobów rozpoczynania sesji ładowania.

Publiczna sieć GreenWay Polska udostępnia kierowcom pojazdów elektrycznych kilka sposobów uruchomienia sesji ładowania. W przypadku klientów zarejestrowanych w GreenWay, domyślną metodą są należące do nich karty RFID, jednakże ładowanie można także rozpocząć za pomocą aplikacji mobilnej – poprzez kliknięcie na pinezkę wybranej lokalizacji lub zeskanowania kodu QR danej stacji.

Jak rozpocząć ładowanie z użyciem aplikacji mobilnej i kodu QR?

Wyświetlacze stacji DC sieci GreenWay powitają kierowców dobrze widocznym kodem QR i instrukcją postępowania w celu rozpoczęcia ładowania. Uruchomienie sesji ładowania przebiega nieco inaczej w zależności od producenta urządzenia. W przypadku stacji ładowania marki Delta pierwszym krokiem będzie podłączenie przewodu ładowarki do samochodu. Następnie, odpowiednim przyciskiem znajdującym się pod wyświetlaczem urządzenia należy wybrać autoryzację kodem QR i zeskanować kod z wyświetlacza za pośrednictwem aplikacji mobilnej GreenWay.

W przypadku urządzeń EFACEC, kierowcy najpierw skanują kod QR z wyświetlacza, a dopiero potem podłączają przewód do auta, rozpoczynając tym samym sesję ładowania (nie ma tu konieczności wyboru metody autoryzacji).  

Jak rozpocząć ładowanie tylko z aplikacją GreenWay?

Bardzo wygodnym sposobem na uruchomienie procesu ładowania jest skorzystanie ze specjalnie w tym celu zaprojektowanej funkcjonalności aplikacji mobilnej GreenWay. Tu również należy najpierw podłączyć przewód ładowarki do samochodu. Następnie, korzystając z mapki w aplikacji, należy znaleźć odpowiednią stację, kliknąć w jej „pinezkę” na mapie i wybrać złącze ładowania. Po wybraniu stacji, należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie aplikacji, aby zainicjować sesję ładowania.

Jak rozpocząć ładowanie z kartą RFID?

Karta RFID to metoda autoryzacji szczególnie przydatna w przypadku korzystania z roamingu (zarówno krajowego jak i międzynarodowego), umożliwia bowiem skuteczną komunikację z ładowarkami sieci partnerskich GreenWay.

W tej metodzie, po podłączeniu przewodu ładowarki, wystarczy zbliżyć kartę do czytnika, a potem postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami urządzenia.

Dla niezarejestrowanych: płatność kartą lub jednorazowo online

Klienci nieposiadający konta w GreenWay mogą korzystać z sieci bez autoryzacji. W większości stacji wystarczy do tego karta płatnicza, jednak nie wszystkie urządzenia mogły zostać wyposażone w terminal płatniczy – wtedy kierowcy mają do swej dyspozycji możliwość płatności online przez stronę internetową GreenWay (tryb ładowania jednorazowego).

Niezależnie od przyjętego sposobu płatności, niezarejestrowani w GreenWay kierowcy muszą się jednak liczyć z tym, że koszt ładowania będzie wyższy niż w przypadku klientów, którzy zdecydowali się na taką rejestrację.

W przypadku płatności kartą, po podłączeniu przewodu, należy kliknąć przycisk znajdujący się pod ekranem stacji i wybrać opcję "karta". Po wybraniu opcji, należy zbliżyć kartę do terminala i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Następnie należy znów przyłożyć kartę do czytnika i wybrać opcję “zakończ ładowanie”.

Tryb ładowania jednorazowego z płatnością online wymaga odwiedzenia strony GreenWay Client Zone (greenwaypolska.pl). Tam po wyborze opcji „ładowanie jednorazowe”, kierowca wybiera na mapie stację ładowania, a następnie odpowiednie złącze i potwierdza, że chce użyć go w trybie „ładowania jednorazowego”.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x