GreenWay Polska zwiększa sieć przejmując dziesięć stacji ładowania

25.09.2023

GreenWay Polska zwiększa sieć przejmując dziesięć stacji ładowania


GreenWay Polska pozyskał do publicznej sieci ładowania dziesięć ładowarek wraz z ich infrastrukturą przyłączeniową. Funkcjonujące dotychczas pod znakiem innej sieci urządzenia są już sukcesywnie udostępniane dla klientów GreenWay.

Włączane do sieci GreenWay stacje ładowania znajdują się w Warszawie (2 ładowarki), Bełchatowie (3 ładowarki), Łodzi (2 ładowarki), Turowie (2 ładowarki) oraz Zgorzelcu (1 ładowarka). Są to urządzenia wyposażone w punkty ładowania DC o mocy 50kW (złącza CCS/CHAdeMO) oraz AC o mocy 22 kW. GreenWay obejmie urządzenia serwisem technicznym i rozwiązaniami roamingowymi i dostosuje stawki za korzystanie z usług ładowania do swojego cennika. Transakcja przejęcia przez GreenWay Polska stacji ładowania PGE Nowa Energia miała miejsce latem bieżącego roku. Wszystkie stacje będą udostępnione klientom GreenWay jeszcze w październiku.

Według planów GreenWay Polska, stacje ładowania zlokalizowane w Warszawie, Łodzi oraz część urządzeń w Bełchatowie będą w przyszłości jako pierwsze wyposażone w ładowarki o większej mocy. Spółka zamierza także zapewnić wszystkim nowo przejętym stacjom zasilanie zieloną energią.

- Nasi klienci otrzymają dostęp do kolejnych stacji ładowania w atrakcyjnych lokalizacjach, a kierowcy już wcześniej korzystający z tych stacji - stawki za ładowanie z naszego cennika, naszą obsługę klienta oraz najwyższą w branży dostępność usług ładowania - komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. - W nieco dłuższej perspektywie natomiast, wszyscy kierowcy mogą się spodziewać w tych miejscach ładowarek o wyższych mocach, w stu procentach zasilanych zieloną energią.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x