Greenway Infrastructure Poland wydaje karty zbliżeniowe dla użytkowników

12.09.2017

Ładowanie aut elektrycznych w sieci Greenway Infrastructure Poland będzie łatwiejsze. Firma rozpoczęła właśnie wprowadzanie kart zbliżeniowych umożliwiających ładowanie samochodów elektrycznych w swojej sieci. W okresie przejściowym, we wrześniu 2017 r., ładowanie nie wymaga żadnej autoryzacji.

Posiadacze nowych kart nie będą już musieli podawać numeru PIN przy każdym ładowaniu samochodu. Proces identyfikacji i autoryzacji będzie przebiegał w sposób zbliżeniowy.

– Nasza sieć rośnie, tylko do końca roku ma powstać prawie 40 nowych stacji ładowania. Przejście
na nowy sposób autoryzacji jest konieczne ze względu na rozbudowę sieci. – mówi Rafał Czyżewski, prezes Greenway Infrastructure Poland. – Zależy nam także na tym, by proces ładowania był łatwy
i prosty dla kierowców. Stąd też, żeby pozwolić im oswoić się ze zmianą, zdecydowaliśmy,
że w okresie przejściowym nie będziemy w ogóle wymagać na naszych stacjach autoryzacji.

Do wszystkich dotychczas zarejestrowanych ok. 350 użytkowników systemu karty zostaną przesłane pocztą. Cały proces może potrwać do kilku tygodni. Nowi użytkownicy, którzy od teraz dokonają rejestracji na stronie internetowej firmy od razu dostaną kartę RFID. Karty do końca września pozostaną nieaktywne, a ładowanie nie będzie wymagać autoryzacji.
Od 1 października 2017 roku jedynie posiadacze kart będą mogli korzystać z usług sieci.

Jak dotąd w Polsce ładowanie samochodów we wszystkich punktach Greenway jest bezpłatne.
Po wprowadzeniu opłat kierowca będzie mógł podpiąć do swego konta w systemie Greenway kartę bankową, co pozwoli na zamknięcie procesu autoryzacji i płatności jednym ruchem. Firma planuje uruchomienie usługi płatnej na początku 2018 r. Szczegółowy cennik zostanie przedstawiony
do końca tego roku.

Karta pozwoli ładować auta w sieci Greenway na terenie całej Polski. Po wprowadzeniu usługi płatnej, za pomocą karty będzie można korzystać także z ładowania na urządzeniach zarejestrowanych w sieci http://e-clearing.net, jednej z największych sieci roamingu usług ładowania dla pojazdów elektrycznych w Europie – m.in. w Niemczech, Belgii, Szwecji, Danii, Austrii i Słowacji. Dla klientów Greenway oznaczać to będzie swobodny dostęp do blisko 4,5 tysiąca punktów ładowania na terenie Europy.

Cała planowana sieć stacji ładowania Greenway Infrastructure w Polsce ma powstać do połowy
2020 roku. Stacje powstaną w sąsiedztwie centrów handlowych, stacji benzynowych czy restauracji  oraz przy głównych drogach. Postępy prac można śledzić w zakładce na stronie www.greenwaypolska.pl, gdzie znajduje się aktualizowana na bieżąco mapa z dokładnymi lokalizacjami poszczególnych punktów.

0

Projekt ten jest współfinansowany w ramach instrumentu Łącząc Europę Agencji Wykonawczej ds. Innowacji i Sieci Unii Europejskiej. Ładowarki i inne urządzenia będą teraz stanowić część sieci GreenWay, największej sieci ładowania w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x