Klienci GreenWay naładują auta w hubach EKOEN

01.02.2024

Klienci GreenWay naładują auta w hubach EKOEN


GreenWay Polska rozpoczął współpracę z operatorem hubów ładowania Ekoen. W jej wyniku kierowcy zarejestrowani w sieci publicznej GreenWay mogą już korzystać z usług ładowania w wielostanowiskowych hubach Ekoen. Co więcej, dzięki roamingowi krajowemu GreenWay, klienci abonamentowi tego operatora zapłacą za te usługi tyle samo, co w rodzimej sieci.

Klienci GreenWay naładują swoje auta elektryczne w hubach Ekoen z aplikacją GreenWay, bez konieczności dodatkowych rejestracji, czy kart. W przyszłości będą mogli do tego także wykorzystać karty RFID GreenWay.

W przypadku zaś, gdy opłacają w GreenWay abonament, skorzystają z ładowarek w hubach Ekoen płacąc za usługę ładowania dokładnie tyle samo, co w rodzimej sieci: 2,40 zł za kWh z ładowarki DC i 1,75 za kWh z ładowarki AC w programie Energia Plus oraz 2,10 zł z ładowarki DC i 1,60 za kWh ładowarki AC w programie Energia Max.

- Dzięki naszej usłudze roamingu krajowego, nasi klienci mogą już korzystać z ładowarek w hubach Ekoen i nie będzie to wymagało wyjścia poza nasz ekosystem: wystarczy aplikacja mobilna GreenWay. Co ważne, w programach Energia Plus i Energia Max nasi klienci za usługę ładowania zapłacą tyle, co w naszej sieci, według stawek właściwych dla ich abonamentów - tłumaczy Grzegorz Sońta, Mass Market Department Director w GreenWay Polska. 

 Ekoen buduje swoje stacje ładowania w formie wielostanowiskowych hub-ów ultraszybkiego ładowania.

 - Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższej wygody dla kierowcy, co oznacza m.in. łatwy dostęp do usług ładowania. Dajemy użytkownikowi możliwość płacenia bezpośrednio kartą płatniczą, ale także przy pomocy aplikacji ulubionego dostawcy usług mobilnych. Z GreenWay mamy wspólną misję: zwiększać dostępność infrastruktury ładowań, nasza integracja jest naturalną konsekwencją tej misji - mówi Tomasz Siedlecki, Dyrektor Sprzedaży Ekoen.

 Obecnie infrastruktura EKOEN funkcjonuje w 8 lokalizacjach w Polsce:
a) Stacja Podgórna 7, Zielona Góra
b) Stacja pl. Matejki, Zielona Góra
c) Hub Rozwojowa 7, Zielona Góra – Nowy Kisielin
d) Hub Lotnisko Okęcie, Warszawa
e) Hub Postępu 14, Warszawa
f) Hub Katowicka 316, Nadarzyn
g) MOP Marwice Zachód
h) MOP Marwice Wschód

 Operator wielostanowiskowych hubów buduje kolejne lokalizacje, najbliższe w Poznaniu i Gliwicach.

Udostępnienie hubów Ekoen w sieci GreenWay wdrożone zostało w oparciu o platformę integracyjną Intercharge firmy Hubject. Łączy ona Ekoen jako operatora punktów ładowania (CPO) i GreenWay jako dostawcę usług mobilnych (MSP), umożliwiając klientom rozliczającym się z siecią GreenWay korzystanie ze stacji innej sieci. Efektem jest stworzenie największej w Polsce międzyoperatorskiej sieci ładowania pojazdów elektrycznych, co przekłada się na wygodę i dostępność dla użytkowników.

Zanim skorzystasz z usług GreenWay, sprawdź aktualnie obowiązujący Cennik oraz Regulamin Korzystania z Usług.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x