Klienci GreenWay naładują auta w sieci IONITY

29.05.2023

Klienci GreenWay naładują auta w sieci IONITY


Klienci GreenWay będą mogli korzystać ze stacji ładowania IONITY na terenie całej Europy. Dzięki właśnie rozpoczętej współpracy firm w obszarze roamingu, kierowcom wystarczy do tego karta RFID GreenWay. Zasady partnerstwa zakładają również, że kierowcy posiadający wykupiony w GreenWay abonament Plus lub Max, będą się ładować na stacjach IONITY po takich samych stawkach, co w swojej rodzimej sieci.

Dzięki dołączeniu IONITY do grona partnerów roamingowych, GreenWay umożliwił swoim klientom ładowanie aut na dodatkowych ponad 2,3 tysiąca stacji ładowania rozlokowanych w całej Europie (w tym 10 w Polsce). Zarejestrowany klient GreenWay ładujący samochód na stacji partnera roamingowego (w kraju i za granicą), zapłaci za ładowanie tyle, ile wynosi koszt ładowania w abonamentach GreenWay Energia Plus lub Energia Max. Warunkiem jest wcześniejsze wykupienie tych abonamentów.

Klienci ładujący w GreenWay bez abonamentu (zarejestrowani w planie Energia Standard) za usługę ładowania w roamingu zapłacą zgodnie z cennikiem GreenWay dla danej stacji.

- Założyliśmy, że obok odpowiednio rozwiniętej infrastruktury ładowania, to właśnie roaming jest kluczowym czynnikiem budującym komfort podróżowania elektrykiem zagranicą – komentuje Rafał Czyżewski, Prezes Zarządu GreenWay Polska. – Dzięki niemu kierowca nie musi rejestrować się u kolejnych lokalnych operatorów, instalować kolejnych aplikacji mobilnych i zbierać w portfelu kart. Dlatego klienci GreenWay, oprócz stacji ładowania naszej sieci, mają do swej dyspozycji kilkadziesiąt tysięcy stacji ładowania w całej Europie dostępnych z poziomu naszej aplikacji. 

- Cieszymy się na ten znaczący krok naprzód w rozwoju przyjaznej i łatwej w użyciu infrastruktury ładowania. Nasz nowy partner roamingowy, IONITY, to jeden z największych operatorów w Europie dysponujący ultra-szybkimi stacjami ładowania w wielu wygodnych dla kierowców lokalizacjach. – mówi Peter Badík, Współzałożyciel GreenWay. - Im więcej jest takiej dobrej współpracy między operatorami sieci publicznych, tym wygodniejsze staje się podróżowanie elektrykiem po Europie.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z GreenWay, aby dostęp do stacji ładowania dużej mocy był jeszcze łatwiejszy w Polsce, na Słowacji i we wszystkich pozostałych 22 krajach europejskich w ramach sieci ładowania IONITY. – mówi Peter Sevce, Country Manager IONITY w Europie Środkowej i Wschodniej.

Aktualnie na liście partnerów roamingowych GreenWay znajduje się 16 operatorów oferujących usługi ładowania w 35 000 lokalizacji. W gronie tym obecni są m.in. Shell Recharge Solutions, E.ON Drive, Enel X Way Italia, Iberdrola, SMATRICS i Last Mile Solutions, ale spółka stale zabiega o jego poszerzanie. Najnowszy partner roamingowy GreenWay – IONITY – ma już ponad 2300 szybkich stacji ładowania w Europie, z czego 10 w Polsce.

Wszystkie stacje roamingowe dostępne są na mapie w aplikacji mobilnej GreenWay Polska, dostępnej w sklepach App Store i Google Play, po wybraniu filtra „Pokaż stacje roamingowe”. Są dodatkowo oznaczone literami „R”.

Zanim skorzystasz z usług GreenWay, sprawdź aktualnie obowiązujący Cennik oraz Regulamin Korzystania z Usług.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x