Ładowarka GreenWay w ekologicznym sklepie Żabki

19.08.2021

GreenWay będzie zarządzał stacją ładowania samochodów w “zielonym” sklepie Żabki – innowacyjnym, zasilanym całkowicie zieloną energią obiekcie przy ul. Lewandów w Warszawie. W otwartym w ubiegłym roku sklepie sieć Żabka testuje ekologiczne rozwiązania i innowacje technologiczne. Z należącej do Żabki, zarządzanej przez GreenWay ładowarki popłynie energia pochodząca z fotowoltaiki i farm wiatrowych. 

Włączenie stacji przy ekologicznej “Żabce” do sieci GreenWay nastąpiło 10 czerwca. Urządzenie dysponuje dwoma punktami ładowania o mocy 11kW i może ładować dwa auta jednocześnie. Stacja jest ogólnodostępna i mogą z niej korzystać kierowcy elektryków zarejestrowani w sieci GreenWay. W ramach dedykowanej biznesowi usługi Opero, GreenWay zajmie się m.in. obsługą techniczną urządzenia i jego serwisem oraz obsłuży proces płatności za usługę ładowania. 

Model, w którym obsługujemy kompleksowo właścicieli ładowarek i włączamy ich urządzenia do naszej sieci jest w naszej współpracy z biznesem coraz bardziej popularny – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – W ten sposób nasza sieć ładowania rośnie, a nasi klienci biznesowi nie muszą się zajmować utrzymaniem urządzeń i płatnościami w przypadku, gdy chcą, by ich ładowarki generowały dodatkowy zysk. 

Swój innowacyjny sklep w Warszawie Żabka otworzyła pod koniec ubiegłego roku. W obiekcie i jego otoczeniu zastosowano około 20 różnorodnych rozwiązań proekologicznych. To między innymi innowacje takie jak podłoga kinetyczna czy szyby z kropkami kwantowymi pozyskujące energię z promieni słonecznych.

Współpraca z Greenway Polska, firmą słynącą nie tylko z nowoczesnej i  rozbudowanej infrastruktury, ale też z bardzo dobrą obsługi klienta idealnie wpisuje się w nasze założenia, w których kluczową rolę pełnią:  wygoda klienta, nowoczesne rozwiązania, ochrona środowiska – komentuje Sebastian Batorski, Manager Działu ds. Energii Żabki.

0

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x