Opłaty za nieprawidłowe parkowanie na miejscach do ładowania samochodów elektrycznych w sieci GreenWay

26.01.2022

GreenWay Polska zaangażował zarządcę parkingów EuroPark do monitorowania miejsc parkingowych przy swojej sieci publicznych stacji ładowania. Kierowcy, których pojazdy blokują miejsca postojowe przy stacjach ładowania GreenWay od 1 lutego mogą spodziewać się konieczności uiszczenia opłaty porządkowej w wysokości 150 zł za niewłaściwe parkowanie.

Sieć ładowania samochodów elektrycznych GreenWay jest infrastrukturą o charakterze publicznym, z założenia więc mają do niej dostęp wszyscy kierowcy, którzy chcą naładować swój samochód elektryczny.

– Dostajemy od naszych klientów informacje, że nie mogą używać ładowarek, bo blokują je samochody, które już przestały się ładować lub nie są w ogóle podłączone od naszych urządzeń – mówi Grzegorz Sońta, Kierownik Działu Obsługi Klienta GreenWay Polska. – To tak, jakby ktoś zatankował samochód na stacji paliw, po czym udał się na zakupy lub lunch, zostawiając auto przy dystrybutorze.

Miejsca postojowe przy stacjach ładowania GreenWay oznaczone są znakiem D-18a, co oznacza, że przeznaczone są tylko dla pojazdów, które są w trakcie ładowania baterii.

Od 1 lutego zasady postoju przy ładowarkach określone będą dodatkowo regulaminem korzystania z miejsc parkingowych dostępnym tutaj.

Miejsca parkingowe przy stacjach ładowania GreenWay są w odpowiedni sposób oznakowane i  oznaczone odpowiednim znakiem informacyjnym. W świetle regulaminu, poprzez wjazd na teren miejsca parkingowego przy stacji GreenWay, użytkownik pojazdu akceptuje warunek, że miejsce to przeznaczone jest wyłącznie dla pojazdów elektrycznych w celu ich naładowania.

W przypadku braku akceptacji  lub niespełnienia warunków regulaminu parkingu użytkownik pojazdu nie ma prawa korzystać z miejsc parkingowych przy stacjach ładowania GreenWay. 

W ramach współpracy GreenWay i EuroPark, od 1 lutego EuroPark będzie stopniowo obejmował  monitoringiem kolejnych stacji ładowania w sieć GreenWay na terenie całej Polski. W sytuacji, gdy na miejscach postojowych przy ładowarkach będą się znajdowały samochody do tego nieuprawnione, ich kierowcy będą musieli liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty porządkowej w wysokości 150 PLN tytułem niezgodnego z regulaminem korzystania z parkingu. Zasada ta dotyczy samochodów spalinowych oraz samochodów elektrycznych, które nie są podłączone do ładowarki.

Opłata naliczana będzie wyłącznie przez kontrolera EuroParku w oparciu o zdjęcie z widocznym numerem rejestracyjnym pojazdu oraz regulaminem miejsc parkingowych.

Nieprawidłowe zajmowanie miejsca parkingowego przy ładowarce mogą także zgłaszać kierowcy, kontaktując się z EuroPark telefonicznie 22 300 96 05 lub mailowo na adres:  [email protected].

– EuroPark Sp. z o.o. dołoży wszelkich starań, aby miejsca postojowe przy stacjach ładowania GreenWay pozostały niezajęte przez nieupoważnione pojazdy – wskazuje Piotr Górski, Dyrektor ds. Rozwoju EuroPark Sp. z o.o. – Niewątpliwie dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy GreenWay Polska a EuroPark Sp. z o. o. wzrośnie dostępność miejsc parkingowych przy ładowarkach GreenWay dla posiadaczy pojazdów elektrycznych, którzy faktycznie chcą z nich skorzystać.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x