Jak zaoszczędzić na energii w wakacje? Pomyśl o abonamencie

05.07.2023

Jak zaoszczędzić na energii w wakacje? Pomyśl o abonamencie


W GreenWay przygotowujemy się na wakacje, i wcale nie chodzi o to, że mamy już zaplanowane urlopy (choć oczywiście są one również bardzo istotne). Sezon letni oznacza dla nas wzrost ruchu na drogach i większe zapotrzebowanie na usługi ładowania samochodów elektrycznych. Obłożenie naszej sieci będzie z pewnością ogromne, ale nie martwcie się, jesteśmy gotowi. A jak u Was? Czy w gorączce pakowania auta i przygotowań do podróży, pamiętacie o tym, że jest sposób na obniżenie jej kosztów?

Jak to zrobić? Rozważcie przejście na jeden z naszych programów abonamentowych. W letnich miesiącach oferujemy je o połowę taniej – to dla Was realne oszczędności.

W sezonie letnim co roku notujemy rekordową liczbę kierowców korzystających z usług ładowania w naszej sieci, dotyczy to także ilości pobranej z sieci energii elektrycznej. W związku z tym – tak jak w zeszłym roku – postanowiliśmy od początku lipca do końca sierpnia obniżyć opłaty abonamentowe w programach Energia Plus i Energia Max o 50% zarówno dla nowych klientów, jak i tych, którzy już z tych planów korzystają.
To właśnie w tych programach cena energii z ładowarek jest najniższa. Więcej o promocji tu: Promocja Letnia GreenWay - GreenWay (greenwaypolska.pl).

Postaramy się wyjaśnić, kiedy nasz abonament jest opłacalny oraz który z programów będzie najlepszy dla Was. Ale najpierw kilka słów na temat samej idei abonamentu w GreenWay.

W cenniku GreenWay znajdziecie trzy różne programy, czy też plany abonamentowe: Energia Standard, Energia Plus i Energia Max (tak, w przypadku tego pierwszego trudno mówić o abonamencie, ponieważ nie ma tu żadnej opłaty miesięcznej). Oprócz wysokości opłaty abonamentowej, programy te różnią się przede wszystkim wysokością stawki za pobrane ze stacji kilowatogodziny. Generalnie zasada jest taka, że im wyższa opłata miesięczna, tym niższa stawka za kWh (zróżnicowana w zależności od rodzaju i mocy ładowarki, szczegóły w naszym cenniku). Opłacenie abonamentu w danym miesiącu daje wam gwarancję określonej ceny ładowanych kilowatogodzin. Opłacalność wyboru danego programu wynika więc z tego, ile przejeżdżamy w miesiącu, a raczej: z tego, ile energii pobierzemy w tym celu z publicznej sieci GreenWay.

Więcej niż 70 kWh miesięcznie? Postaw na program Energia Plus

Jeśli ładujesz z sieci GreenWay więcej niż 70 kWh miesięcznie, (czyli tyle, ile mniej więcej potrzebuje Hyundai IONIQ 5 żeby przejechać około 400 km), program Energia Plus staje się bardziej opłacalny niż Energia Standard. W Energia Plus abonament miesięczny wynosi 34,99 zł, a za kilowatogodzinę zapłacicie średnio około 2,22 złotego (przy założeniu udziału ładowań: 1/3 dla AC, 1/3 dla DC do 100 kW i 1/3 dla DC powyżej 100 kW) - to o około 50 gr mniej, niż w przypadku Energia Standard i prawie (dlaczego prawie – o tym za chwilę) najniższa cena za kWh na rynku. Do tego, tak jak w przypadku programu Energia Max, który przybliżamy poniżej, w cenie macie jeszcze dostęp do tysięcy stacji ładowania w Europie w ramach naszego roamingu.

Więcej niż 217 kWh w miesiącu? Wybierz program Energia Max

Jeśli ładujecie więcej 217 kWh miesięcznie z publicznych ładowarek, oznacza to, że niezależnie od auta, prawdopodobnie często podróżujecie, i to właśnie dla Was idealny będzie program Energia Max.

Przyjmując równy udział ładowania na różnych stacjach (tak jak w przypadku Energii Plus), średni koszt ładowania w programie Energia Max wyniesie 1,92 zł /za 1 kWh – 30 gr mniej niż w Energii Plus i aż 80 gr mniej niż w Energii Standard, co daje nam najniższą stawkę za kilowatogodzinę na polskim rynku.

Standardowa opłata abonamentowa w Energia Max wynosi 99 zł. Również i tutaj warto pamiętać o przysługującej klientom abonamentowym usłudze roamingu, która oznacza tyle, że ładując auta w naszych sieciach partnerskich w całej Europie, macie zagwarantowaną taką samą cenę za kWh, jak w naszej sieci.

Na poniższym wykresie przedstawiamy, jak spada stawka za kWh w zależności od ilości pobieranych kilowatogodzin w miesiącu z podziałem na typy abonamentów.

 

Zanim skorzystasz z usług GreenWay, sprawdź aktualnie obowiązujący Cennik oraz Regulamin Korzystania z Usług.

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x