Struktura sieci GreenWay w liczbach

24.03.2021

Z roku na rok liczba kierowców przesiadających się na samochody elektryczne rośnie. W tym kontekście szczególnym optymizmem napawają dane o wysokości sprzedaży samochodów elektrycznych w UE na 2020 rok: według statystyk Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA), w stosunku do roku 2019 uległa ona podwojeniu.

Jako operator największej w Polsce (i wciąż rosnącej) sieci ładowania samochodów, zdajemy sobie doskonale sprawę, że im więcej aut, tym większe zapotrzebowanie na powszechny, ale i wygodny dostęp do ładowarek.

Z tej zależności zdają już sobie świetnie sprawę przedsiębiorcy: właściciele galerii i innych obiektów handlowych, restauracji, hoteli czy kompleksów biurowych. Widzimy to w naszej codziennej pracy, bo pytanie: “czy możecie zainstalować ładowarkę w mojej firmie?”, pada coraz częściej. 

Zainteresowanie biznesu elektromobilnością widać najlepiej, gdy przyjrzeć się strukturze naszej sieci. Gdzie najczęściej stawiamy stacje ładowania? Czy znajdziesz nasze ładowarki na stacjach paliw? Co z hotelami i restauracjami?

Gdzie znajdziesz najwięcej ładowarek GreenWay?

Wjeżdżając na teren galerii i centrów handlowych z pewnością coraz częściej widzicie, oznakowane naszą firmową zielenią, miejsca przeznaczone dla samochodów elektrycznych. Ponad 53% ładowarek naszej sieci znajduje się właśnie na parkingach przy centrach i galeriach handlowych. Dlaczego akurat tam? Bo zakupy lubią trochę potrwać. Gdy mamy do dyspozycji ładowarkę, niezależnie od tego, czy wybraliśmy się na kilkugodzinny shopping, czy wpadliśmy “tylko na chwilę” – po powrocie z zakupów, bateria naszego EV będzie gotowa do dalszej jazdy. W końcu nawet 30 minut ładowania baterii w samochodzie elektrycznym daje możliwość przejechania kolejnych kilometrów.

Co szósta ładowarka GreenWay znajduje się w…

…biurowcu lub na terenie kompleksu biurowego. Wraz z popularyzacją samochodów elektrycznych ładowarki stały się standardem wyposażenia nowoczesnych przestrzeni biurowych.

Trudno o wygodniejszą okazję do ładowania samochodu elektrycznego niż tę, w której my spędzamy kilka godzin w biurze, a nasz samochód na parkingu, podpięty do ładowarki.
Menedżerowie kompleksów biurowych są doskonale tego świadomi i coraz częściej decydują się na montaż ładowarek w zarządzanych obiektach.

Stacja ładowania na stacji paliw

Coraz większa liczba stacji paliw wyposażona jest w ładowarki dla samochodów elektrycznych. Jeszcze kilka lat temu obiekty te umożliwiały tylko tankowanie aut konwencjonalnych, jednak obecnie obserwujemy, jak otwierają się na elektromobilność. Ponad 11% wszystkich zamontowanych przez nas ładowarek zlokalizowanych jest właśnie na stacjach paliw. Dla kierowców elektryków oznacza to znaczną wygodę szczególnie “w trasie” – teraz i oni mogą sobie zrobić przerwę na hot-doga

Ładowanie pod hotelem? Koniecznie!

To oczywiste, że na dłuższy postój z noclegiem kierowca EV zawsze wybierze hotel z dostępną ładowarką – dzięki temu następnego dnia ruszy w dalszą drogę z w pełni naładowaną baterią. Przy dynamicznie rosnącej liczbie klientów przemieszczających się elektrykami, hotele chętnie włączają się w elektromobilny trend. Już teraz około 8% ładowarek w sieci GreenWay to urządzenia, które służą podróżnym na parkingach przy hotelach.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych mają sens wszędzie tam, gdzie elektromobilni planują spędzić na tyle dużo czasu, żeby możliwe było podładowanie auta. Restauracje, salony sprzedaży samochodów, obiekty usługowe czy sportowe – rynek podsuwa wciąż nowe rozwiązania, a wraz z nimi kolejne stacje ładowania w naszej sieci.

Weź udział w elektromobilnej rewolucji

Sieć ładowania GreenWay rośnie między innymi dzięki przedsiębiorcom, którzy chcą się dopasować do potrzeb rynku, bo widzą na nim nową kategorię klienta – kierowcę samochodu elektrycznego, który potrzebuje dostępu do ładowarki.

Wyjście naprzeciw tym oczekiwaniom nie wymaga ze strony firm dużego zaangażowania czy odwracania uwagi od głównej działalności.

W GreenWay zajmujemy się tematem od A do Z: załatwimy niezbędne papiery i formalności, przeprowadzimy niezbędne prace instalacyjne i zajmiemy się wsparciem technicznym.

Sprawdź, jak pomagamy firmom wziąć udział w elektromobilnej rewolucji.
GreenWay Opero – Świadcz usługi ładowania bez zajmowania się stacją ładowania (greenwaypolska.pl)

Wejdź do świata elektromobilności z GreenWay!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami promocyjnymi, dostępnymi kuponami rabatowymi, ofertami specjalnymi i najnowszymi informacjami? Możesz je otrzymywać mailowo lub SMS-em. Nie musisz martwić się o przekazane dane osobowe, ponieważ w GreenWay nigdy nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje
x